שתף קטע נבחר

המורדים, סיבוב 2: מרציאנו הצביע נגד הקואליציה

לאחר שנעדר בהצבעה על התקציב, הצביע ח"כ מרציאנו נגד עמדת הקואליציה בוועדת הכנסת. בעקבות כך פרץ עימות מילולי בינו לבין יו"ר הקואליציה, במהלכו נשמע מרציאנו אומר: "האפס הזה"

עימות מילולי חריף פרץ היום (ג') בוועדת הכנסת, בין יו"ר הקואליציה, אביגדור יצחקי, לחבר הכנסת יורם מרציאנו מהעבודה. זאת בשל סירובו של האחרון להצביע בהתאם לעמדת הקואלציה בדיון. מרציאנו נשמע אומר: "האפס הזה", ואילו יצחקי אמר כי יפסול כל הצעה שמרציאנו יעלה, בתגובה להתנהגותו היום.

 

ח"כ מרציאנו התגלה למעשה כאופוזיציונר בתוך הקואליציה, לאחר שנעדר מהצבעה בקריאה הראשונה על תקציב המדינה.

 

העימות פרץ לאחר שמרציאנו הצביע בעד הצעתו של חבר הכנסת טלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) שדרש להעלות לדיון דחוף את נושא אי תשלום השכר לעובדי הרשויות המקומיות. מרציאנו הסביר כי הוא לא חשב שבהצבעה יש משמעת סיעתית או קואליציונית. "אני לא מבין על מה יצא קצפו של יצחקי. הצבעתי בעד ההצעה של א-סנע כי הנושא הזה הוא חשוב, אבל יצחקי התנפל עלי".

 

לדברי מרציאנו, יצחקי אמור לו כי מעתה הוא לא יורשה להגיש הצעות חוק ולא יורשה לדבר בהצעות לסדר במליאת הכנסת. "השבתי לו 'מה זו הבריונות הזאת?' אם יצחקי ימשיך בדרך הזו, הכנסת הולכת להתנהל בצורה קטסטרופלית. מה הוא חושב שאני עובד אצלו? שאני פקיד שלו? אמרתי לו שהוא לא בחר אותי לכנסת והוא השיב 'אני אדאג שלא תיבחר בפעם הבאה'. לצערי יצחקי לא השתחרר מהעובדה שהוא לא מנכ"ל משרד ראש הממשלה והוא אינו יכול לעשות מה שעשה שם. אנחנו לא היינו ולא נהיה פיונים שלו".

 

בתגובה אמר יצחקי כי "מעתה הקואליציה לא תתמוך באף הצעת חוק שמרציאנו יגיש. הוא לא יכול לדרוש שנתמוך בהצעות שלו שהוא עצמו באופן תמידי מצביע בניגוד לעמדות הקואליציה. אם יש לו בעיה מסוימת לגבי נושא מסוים שיתקשר, שיגיד משהו, אבל הוא מתנהג כאילו זו הקואליציה של אבא שלו. מה זה הדבר הזה? ברור שזה בסדר שיש דעות שונות, אך לקואליציה אין זכות קיום אם כל אחד יעשה מה שבא לו. ח"כ מרציאנו לא יקבע את זכות הקיום של הקואליציה אם המפלגה שלו לא תטפל בו, אני אטפל בו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנושא חשוב. מרציאנו
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
שיגיד אם יש לו בעיה. יצחקי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים