שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיכטר: לכבוש חלקים בעזה, פרץ: זה לא רלוונטי
  בישיבת הממשלה דרש השר לבטחון פנים, אבי דיכטר, לעשות הכל כדי להפסיק את ירי הקסאם, כולל כיבוש שטחים ברצועה. שר הביטחון בתגובה: "כיבוש חלקים בעזה לא רלבנטי". אולמרט שיבח את פרץ: "כל הפעולות האחרונות שנעשו ברצועת עזה הביאו לתוצאות טובות. על כך מגיע כל הכבוד למערכת הביטחון וגם לאדוני שר הביטחון"
  אהוד אולמרט לומד מהר. שבוע אחרי שהמתיחות בינו לבין השר עמיר פרץ הגיעה לשיאה, דואג ראש הממשלה הבוקר (יום א') ללטף את שר הביטחון שלו במילים חמות. אולמרט אמר בישיבת הממשלה כי "כל הפעולות האחרונות שנעשו ברצועת עזה הביאו תוצאות טובות מאוד. על כך מגיע כל הכבוד למערכת הביטחון וגם לאדוני שר הביטחון".

   

  בישיבת הממשלה עלתה הצעה של השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, להביע עמדה ישראלית בעניין מסמך האסירים. שר הביטחון אמר בתגובה: "אל לנו להתערב בסוגיה המתחוללת ברשות. מדובר בעניין פנימי, ואין צורך שננקוט עמדה כלשהי. דעת הקהל הפלסטינית נראית כתומכת במסמך האסירים. נראה כי יש קונצנזוס מאחורי אבו מאזן, ואילו ממשלת החאמס שלא משלמת משכורות הופכת לנטל על העם הפלסטיני".

   

  עוד עלתה בישיבה הצעתו של דיכטר לעלות מדרגה בפעילות ברצועה, ולכבוש שטחים ברצועה. "עלינו לפעול כמו בצפון", אמר דיכטר. אחרי הישיבה הבהירו אנשיו של דיכטר כי אין בדבריו משמעות אופרטיבית של כיבוש הרצועה.

   

  השר דיכטר דרש מראש הממשלה ומהממשלה להפסיק את ירי הקסאמים מצפון רצועת עזה בכל מחיר. "כפי שצה"ל שיתק לפני שבוע את החיזבאללה". לדבריו, "אם צריך, אפשר להפוך את בית חנון לעיר רפאים. צריך להחזיר את מאזן ההרתעה. לא ייתכן שבאותו שבוע, ניתן לשתק את ירי החיזבאללה, ולא ניתן להפסיק את ירי הקסאמים".

   

  בעניין, "מכתב האסירים", אמר דיכטר כי "לא מדובר באסירים אלא ברוצחים. אין במכתבם של הרוצחים שום עמידה בתנאי ראש הממשלה. הם מבקשים את נושא זכות השיבה כזכות לגיטימית, והם מבקשים להמשיך טרור בתוך קווי 67, ואין הכרה בכלל במדינת ישראל. זה אומר מדינה פלסטינית בגבולות 67' שבירתה ירושלים".

   

  שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר בתגובה לדברי דיכטר: "כיבוש חלקים מעזה לא רלבנטי. מערכת הביטחון פועלת בהצלחה לאורך זמן אל מול האיומים, תוך בחינת כלים ושיטות חדשות להפעלת הכוח".

   

  ראש הממשלה: אל תדברו על המסמך

   

  ראש הממשלה הגיב בנושא: "מסמך האסירים הוא מסמך שאין בו שום חידוש מבחינתנו. תוכנו בלתי קביל לחלוטין והוא לא מהווה בסיס לשום דבר. לא הייתי טורח להתייחס אליו, כי זה עניין פלסטיני פנימי".

   

  לדברי ראש הממשלה, "לא כל דבר זקוק לפרשנות ישראלית. לא כל שביב של מהלך זקוק לפרשנות של שרים. אני לא מתכוון לפגוע אישית בשר כזה או אחר, אבל לפני הכל אנחנו שרים, יש פרשנים בתקשורת. יש לתת לפלסטינים להתעסק בענייניהם. לא ננהל עימם משא ומתן אלא על בסיס מפת הדרכים ועל בסיס הקוורטט ואומר זאת למובארק".

   

  על מערכת היחסים הרגישה עם הרשות הפלסטינית והעומד בראשה אמר אולמרט: "אנחנו לא מחרימים את אבו מאזן. היינו שמחים אם היתה לו יכולת לכפות את כוחו על הרשות. כולם יודעים ומכירים זאת, כולל השכנים שלנו וכולל אבו מאזן עצמו. המאבק בטרור הוא כל הזמן שילוב בין פעולות מקסימליות ובין איזונים". אולמרט אמר כי "יש אמצעים חריפים בארסנל שלנו, אך לעתים, בחשבון הבינלאומי, הם לא מועילים. לא שווה לפגוע באזרחים, ולכן - הפעילות נגד הטרור היא שילוב של כמה דברים. צריך לשקול מה מועיל מתי".

   

  בכל מה שקשור ללבנון וההסלמה בגבול הצפון בתחילת השבוע שעבר, אמר אולמרט: "אנחנו הולכים על חבל מאוזן ואחראי. ירי פגזים? אתם חושבים שזה דבר קל? לא. אנחנו חרדים שפגז יסטה ממסלולו ויפגע בחפים מפשע.

   

  "אל תשכחו שכל אותם אנשי טרור או ארגוני טרור הובאו למקומם, כי מישהו עשה את העבודה. אנחנו תמיד נישאר עם עיניים פקוחות לגבי כל הזירות. יש לנו את הזכות להתגונן. אם נצטרך אמצעים חריפים יותר, נגיב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "דיכטר: לכבוש חלקים בעזה, פרץ: זה לא רלוונטי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  אולמרט. אל תדברו על המסמך
  צילום: רויטרס
  צילום: גיל יוחנן
  פרץ. "כיבוש עזה לא רלוונטי"
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  דיכטר. להפסיק את הקסאם בכל מחיר
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים