שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לראשונה: תוכן הומו-לסבי באתר משרד החינוך
  עמוד מיוחד באתר השירות הפסיכולוגי הייעוצי של משרד החינוך, מציג חומרי רקע העוסקים בזהות ונטייה מינית ומיועדים למחנכים ותלמידים. ליוזמה שותפים מרכז "חוש"ן" ו"ארגון הנוער הגאה"

  שיתוף פעולה בין ארגון "חוש"ן", מרכז החינוך וההסברה של הקהילה ההומו-לסבית, ושפ"י, השירות הפסיכולוגי-ייעוצי של משרד החינוך המספק הכוונה בתחומי בריאות הנפש לאנשי חינוך, תלמידים והורים, הניב ערכת חומרי רקע העוסקים בנטייה מינית ומתפרסמים מעתה באתר שפ"י. חלק מהתכנים, אומרים היוזמים, נכתבו על-ידי פעילי "ארגון הנוער הגאה", וכולם עוסקים בדרכים שונות לקבלת הזהות הלהט"בית (ראשי תיבות של לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג'נדר וביסקסואלים).

   

  בעמוד שהוקדש לנושא, ויוצג גם באתר הרשמי של משרד החינוך במסגרת אירועי יום הגאווה 2006 בסוף חודש יוני, אפשר למצוא מידע מקיף. הוא כולל סקירה של ההיסטוריה ההומוסקסואלית וציוני דרך בדברי הימים של הקהילה הגאה בישראל ובעולם; מאמרים על התפתחות וגיבוש הזהות ההומו-לסבית; מילון שימושי; רשימת

   ספרות מומלצת וארגוני סיוע; הנחיות לשיחות ייעוץ עם מתבגרים; וכן מקבץ סיפורים אישיים של בני נוער, הורים ומתנדבים בתחום.

   

  "ישנם בני נוער שעבורם האתר עשוי להיות המקור היחיד ללגיטימציה לתחושות שהם חווים", אומר יואב ארד, יו"ר "חוש"ן" העוסק בין היתר בניסיון ליצור סביבה פתוחה ומקבלת יותר ללהט"בים בבתי ספר ובשינוי עמדות הומופוביות. "לכן היה לנו חשוב להביא בפני המורים, היועצות והתלמידים לא רק חומרים תיאורטיים - אלא גם כלים יישומיים. אנחנו מאמינים שהם ייתנו לאנשי החינוך אפשרות להתמודד טוב יותר עם בני נוער בעלי נטייה מינית ומגדרית שונה, הלומדים בכל שכבה ובכל בית ספר".

   

  "התמונה בשטח כיום מצביעה על-כך שאנשי חינוך רבים מתקשים עדיין לגבש עמדות ברורות בנושא, ולהתמודד עם שאלות ודילמות של בני נוער לגבי זהות מינית הומוסקסואלית", מסכמת טלי אולשטיין-טרגר משפ"י. "יש צורך בהשקעת משאבים בהסברה ולמידה בתחום זה, על-מנת לטפח ולפתח בנוער הישראלי כישורי סובלנות וקבלת האחר ולסייע בגיבוש עמדות ברורות המבוססות על הבנה וידע". עוד מציינת אולשטיין-טרגר כי השירות נערך לפעילות חינוכית בנושא לקראת שבוע הגאווה 2006.

   

  • לעמוד העוסק בזהות ונטייה מינית באתר שפ"י לחצו כאן

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שי רוזנצוויג
  "מקור לגיטימציה". פעילי "ארגון הנוער הגאה" במצעד הגאווה
  צילום: שי רוזנצוויג
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים