שתף קטע נבחר

גולדבלט יישאר במעצר בית בגלל "זכות הקורבן"

חנן גולדבלט הנאשם באונס ביקש להשתחרר ממעצר בית, אך שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, נגה אהד, דחתה את בקשתו וקבעה כי "אל מול חזקת החפות, עומדת זכות הקורבן לחיים סבירים"

זכות הקורבן גוברת על הזכות לחירות: בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה הבוקר (יום ב') את בקשתו של חנן גולדבלט, הנאשם באונס, להשתחרר ממעצר הבית שבו הוא נתון. השופטת נגה אהד קבעה כי "אין לשנות את תנאי מעצר הבית ובוודאי שאין מקום לבטלם כליל". משפטו צפוי להיפתח בספטמבר.

 

לדברי השופטת, "ייתכן כי לאחר סיום שלב העדויות של המתלוננות במשפט ולאור עדותן יהיה מקום לשקול שוב את ההחלטה". גולדבלט ביקש להשתחרר ממעצר הבית בו הוא נתון מאז פרצה הפרשה בספטמבר 2005.

 

השופטת קיבלה את טענת התובעת רקפת מוהר שאין מקום לשנות את תנאי מעצר הבית: "אל מול חזקת החפות, עומדת זכות הקורבן לחיים סבירים. אל מול זכות המבקש לחירות כל עוד לא הורשע, עומדת זכות הקורבן לבריאות נפשית, חוסן נפשי וחיים בשלווה".

 

בכך נרשם ניצחון לפרקליטות, לאחר שבאחרונה אמר גולדבלט בראיון לערוץ 2 כי הוא חף מפשע ומחכה לתחילת משפטו. השופטת קובעת כי מרגע שהמתלוננות החלו לספר על שעברו, גם פגישה אקראית עם גולדבלט אינה דבר של מה בכך, "טענות עורכי דינו של גולדבלט, לפיה 'כיצד המתלוננות בהן נעשו המעשים לפני שנים רבות, מעלות עכשיו טענה כי אם ישוחרר ממעצר הבית הן לא תוכלנה לצאת את ביתן ולנהל שיגרת חיים' תמוהה בעיני ודינה להידחות".

 

לדברי השופטת, "שגרת חיי המתלוננת, הנושאת בליבה סוד המעשה שנעשה בה שונה משיגרת חייה לאחר חשיפת אותו סוד, לאחר פרסום הפרשייה, לאחר מתן עדות במשטרה, לאחר הגשת כתב אישום ובעודה ממתינה למועד שבו תיתן עדותה במהלך המשפט בפני שופט ובפני המבקש".

 

נאשם בעבירות מין סדרתיות

 

כתב האישום נגד גולדבלט הוגש בסוף אוגוסט 2005 בעקבות כתבת תחקיר בעניינו שפורסמה ב"ידיעות האחרונות". כתב האישום מייחס לו ביצוע עבירות מין סדרתיות בתלמידותיו. האישום הראשון מייחס לו ביצוע אונס, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמעשה מגונה, כמו כן הוא נאשם באישום השני בביצוע אונס ומעשה סדום. עוד הוא נאשם בביצוע מעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות ובארבעה אישומים נוספים.

 

בתחילת ספטמבר 2005 הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים לבית אחותו במושב כפס הס ונאסר עליו לקשור קשר כלשהו עם המתלוננות.

 

בינואר 2006 איפשר לו בית המשפט המחוזי לצאת לעבוד בעקבות מצבו הכלכלי הקשה, אך שופט בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן, ביטל את ההחלטה וגולדבלט נשאר במעצר בית בבית אחותו, כאשר מותר לו לצאת מדי יום לטיול של שעתיים. יומיים בשבוע הוא נמצא בבית ידידה שלו ברמת גן, כאשר כל העת הוא נתון תחת פיקוח של חברים ובני משפחה.

 

עורכי דינו של גולדבלט טענו בבית המשפט כאשר ביקשו שישוחרר ממעצר בית שאין סיכוי שיפגע בנשים ו"ישוב לסורו" וכי לא נשקפת לציבור הרחב סכנה מפניו, משום שהוא אדם מפורסם ואין אדם בציבור שלא נחשף לפרשה. כאמור, השופטת סברה אחרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
חנן גולדבלט
צילום: עופר עמרם
מומלצים