שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע: היעד - כרסום התמיכה בהתכנסות

"אנו מייחסים משקל מרכזי לעמדות הציבור בישראל, אך כל הכרעה התומכת בהסגרת שטחי מולדת לאויבי ישראל אינה לגיטימית". כך נכתב במסמך שמפרט עקרונות פעולה לקראת פינויי המאחזים הקרבים. "חובתנו להתגייס לצבא, אולם אל לה לממשלת ישראל לפגוע בצה"ל ובתפקידו ולהשתמש בצבא לגירוש יהודים, חלילה. חובתנו להיאבק במטרה לבטל, לצמצם, לעכב ולשבש את תוכנית הגירוש", ציינו במסמך

"אנו מייחסים משקל מרכזי לעמדות הציבור בישראל ביחס לנושאים שנמצאים במחלוקת בחברה. אך כל הכרעה ציבורית התומכת בהסגרת שטחי מולדת לאויבי ישראל היא החלטה לא לגיטימית וניאבק נגדה בכל האמצעים המוסריים העומדים לרשותנו". כך נכתב במסמך עקרונות של מועצת יש"ע על רקע יישום תוכנית ההתנתקות והפינוי הצפוי של המאחזים.

 

במסמך, שהגיע אתמול (ד') לידי ynet, מפרטים ראשי מועצת יש"ע את העקרונות המנחים, על רקע יישום תוכנית ההתנתקות והפינויים הקרבים. את המסמך יפיצו בקרב המתנחלים בימים הקרובים.

 

כותרת המסמך: "מבט לבירור תורני אידיאולוגי - עקרונות קבועים", ומטרתו "לברר את עמדתנו ועקרונותינו ביחס לעם, לארץ ולמאבקנו על שלמות הארץ". עוד נכתב במסמך כי מועצת יש"ע תשמח לקבל תגובות לגביו.

 

העקרונות הקבועים שמציעים במועצת יש"ע: "מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו, היא המממשת את הריבונות היהודית בארץ ושאיפתנו שתממש את ערכי התורה. איננו משלימים עם חולשותיה ונאבק שמוסדותיה ימלאו את ייעודם.

 

"ההתיישבות היא מצוות עשה פרטית וכללית והיא המסר לריבונותנו על הארץ למימוש תהליך הגאולה".

 

עקרון נוסף מתייחס למתיישבי יש"ע, וקובע כי "הם שלוחי העם, החלוצים העוברים לפני המחנה. אנו חלק מהעם. אהבתנו לכלל ולפרט אינה מותנית, וחובתנו לשמור על שלמותו, להשתלב בחברה ולהשפיע".

 

כצפוי קובעים במסמך כי "גירוש יהודים מנחלתם ומכירתם לאויב הוא פשע נורא והחלטה לא לגיטימית". תפקידו של צה"ל מבחינת המתיישבים הוא "מלחמת מצווה להורשת הארץ והענקת ביטחון לתושביה. חובתנו להתגייס לצבא, אולם אל לה לממשלת ישראל לפגוע בצה"ל ובתפקידו ולהשתמש בצבא לגירוש יהודים, חלילה. חובתנו להיאבק במטרה לבטל, לצמצם, לעכב ולשבש את תוכנית הגירוש".

 

היעד שמציבים לעצמם במסמך הוא "שחיקת התמיכה הפוליטית והציבורית בתוכנית הגירוש. בעת מאבק בשטח (במאחזים או יישובים) יתנהל מאבק נחוש ותקיף להיאחז בגופנו באדמתנו תוך הימנעות מאלימות, חלילה. חובתנו לפעול לשינוי ארוך טווח של התודעה ביחד בחברה הישראלית לתמיכה בשלמות הארץ ובצביונה היהודי".

 

תחת הסעיף של "ההתיישבות והמתיישבים ביש"ע" נכתב בין היתר: "תמיד ראינו עצמנו כשלוחים של עם ישראל להתיישב בחלקי המולדת. עיתים דחפנו את העגלה, עיתים משכנו אותה, אך תמיד שמרנו על קשר עין, תמיד היינו אנחנו היד הארוכה של עם ישראל הנאחזת בקרקע, בו בית ונוטעת בו עץ... גם אחרי כל מה שעברנו בשנה האחרונה חובה על כולנו לאזור אומץ וגבורה להמשיך לבנות, לנטוע ולהכות שורשים, אשר בעזרת השם יפרחו לעד".

 

תחת הסעיף העם ואנחנו נכתב בין היתר "אנו חשים אהבה עמוקה, שייכות ואחריות לכל יהודי ויהודי כפרט וכלל ישראל על כל שבטיו ככלל, ללא כל תנאי וסייג. אנחנו מתנגדים לבדלנות ולניתוק מהחברה, אך עם זאת ההשתלבות אל לה להיות השתלבות בכל מחיר ואובדן הזהות הערכית. השתלבותנו והשפעתנו צריכה לבוא מתוך האמונה והאמת הגדולה אותה אנו נושאים ומייצגים. ככל שתתחזק הרוח היהודית והלאומית בקרב העם כולו, כך תתחזק בעזרת השם אחיזתנו בארץ".


פורסם לראשונה 06/07/2006 00:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פינוי מאחז עמונה
צילום: איי פי
צילום: סבסטיאן שיינר
מאחזים בשטחים (ארכיון)
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים