שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "למנוע תקציבים מהקולנוענים החתומים על מכתב הסולידריות"

  כך דורש ח"כ יואל חסון (קדימה), חבר ועדת החינוך והתרבות של הכנסת. "אם הם לא מאמינים להנהגה ומתעבים אותה כל כך, איך הם מרשים לעצמם ליהנות מתקציבי מדינה? זו פשוט צביעות"

  מכתבם של אנשי הקולנוע הישראליים לקולגות פלסטיניים ולבנונים עורר בסוף השבוע את זעמם של רבים. שר התרבות, המדע והספורט, אופיר פז פינס, אמר בתגובה: "מכתב מרתיח ומקומם. הדברים אינם נכונים, אינם צודקים ופוגעים קשה במאבקינו על דעת הקהל בעולם. מאכזב להיווכח שאנשים אינטליגנטים ויצירתיים אינם מסוגלים לראות את התמונה הכוללת כפי שהיא באמת".

   

  חבר ועדות החינוך והתרבות של הכנסת מטעם סיעת קדימה, ח"כ יואל חסון, קורא למנוע מהחתומים על המכתב תמיכה ממשלתית. ח"כ חסון מתעתד לפנות בעניין גם לשר התרבות, אופיר פז פינס, ולדרוש את התערבותו.

   

  "אומרים 'כשהתותחים רועמים המוזות שותקות', אבל לי נדמה שהמוזות פשוט חיות בעולם אחר", אומר ח"כ חסון, "האנשים האלה טוענים שעם ישראל סובל מפסיכוזה. הם סובלים מפסיכוזה. ישראל מותקפת בשטח ריבוני שלה, חיילים נחטפים, אזרחים נהרגים, אלפי אנשים נוטשים את בתיהם ועוברים למרכז הארץ והם מוצאים את הזמן לגלות סולידריות עם מי שמתקיף אותנו? אפילו ועידת G8 תומכת במבצע הזה. אין לי בעיה עם ריבוי דעות ומקומה של הביקורת מחוץ לקונצנזוס חשוב, אבל השאלה היא איך אתה אומר את הדברים. מהמכתב הזה נודף ריח של רוע, ציניות, חוסר רגישות מוחלט כלפי מה שעובר על האזרחים פה. זו חוסר הבנה מוחלטת של המציאות".

   

  ח"כ חסון קוצף במיוחד על טענות היוצרים נגד המנהיגות הישראלית: "הם מאשימים אותנו בהרג מכוון של מאות ובהפיכתם של חצי מיליון איש לפליטים מתוך רצוננו החופשי. אלו האשמות חמורות מאוד ומעוותות מאוד. אם הם לא מאמינים להנהגה ומתעבים אותה כל כך איך הם מרשים לעצמם ליהנות מתקציבי מדינה? זו פשוט צביעות, כמו המכתב הזה. אני מתכוון לעקוב אחרי כל אחד מהאנשים החתומים על המכתב ולוודא שהם פשוט לא יקבלו תקציבים".

   

  מדבריך יכול להשתמע שמדינת ישראל צריכה לתמוך רק ביוצרים ויצירות שתואמות את עמדותיה.

   

  "מצפים מאתנו לפתיחות ופלורליזם אבל האנשים שחתומים על מכתב ההסתה הזה מעידים בעצמם שהם לא היו מוכנים לשנות את נוסח המכתב, להכניס הסתייגויות ולרכך את הדברים למרות בקשותיהם של יוצרים אחרים. בכך הם בעצמם הוכיחו שהם רחוקים מפלורליזם, פתיחות ואיזון. אני לא מבקש להטיל צנזורה על יצירותיהם אבל אם הם רוצים, כפי שהם אומרים, להביא לידי ביטוי ביצירותיהם את עמדותיהם הקיצוניות, שיעשו את זה על חשבונם ולא מכספי המדינה שלא מעניינת אותם או מכספיו של משלם המסים שעובר היום תקופה קשה מאוד. זה אפס פטריוטיזם, אפס שייכות למדינה שבה הם חיים וממנה הם שואבים והכי מסוכן זה שהמילים והדעות האלה, עוד יבואו לידי ביטוי בסרטים. לא ראוי שאמנים כאלה יפעלו בעזרה ובגיבוי שלנו. הם מתנהגים כאילו הם לא חיים פה, אז שלא יבואו אלינו בדרישות".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ח"כ חסון. "האשמות חמורות ומעוותות"
  לאתר ההטבות
  מומלצים