שתף קטע נבחר

מזוז החליט: חיים רמון יועמד לדין

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט להגיש כתב אישום נגד שר המשפטים, חיים רמון, על ביצוע מעשה מגונה בעובדת של משרד ממשלתי. מזוז: "עדותה של המתלוננת עקבית וזוכה לחיזוק בעדויות אחרות, אין מנוס מהגשת כתב אישום והבאת ההכרעה לבית משפט". רמון: "אני בטוח בחפותי"

שר המשפטים יועמד לדין: היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע הערב (יום ה') לשר המשפטים, חיים רמון, שהחליט להעמידו לדין פלילי בחשד לעבירה של מעשה מגונה ללא הסכמה. הוא נתן לו האפשרות לקיים שימוע, באמצעות בא כוחו, בטרם קבלת החלטה סופית בעניין. רמון מסר שהוא שוקל את העניין ויודיע בהקדם. "אני בטוח בחפותי. בית המשפט יוכיח זאת", אמר. רמון יודיע ביום ראשון על המשך צעדיו.

 

 

אם בתום השימוע יוחלט להגיש כתב אישום נגד חיים רמון, הוא יידרש לעזוב את תפקידו. עם זאת, משפטן בכיר אמר ל-ynet בעקבות החלטת מזוז כי "המשמעות היא שראש הממשלה חייב להעביר את רמון מתפקידו. זו הנורמה שנקבעה בפסיקה בפרשות הקודמות - עם פנחסי ועם הנגבי. הכלל הוא חד-משמעי".

 

היועץ המשפטי לממשלה אמר כי "בסופו של יום, אירוע העבירה לכאורה בין השר למתלוננת התרחש במשך מספר שניות, ללא עדי ראייה והשוני בין גרסת השר לגרסת המתלוננת מתמקד בעיקרו במספר שניות אלה. במצב דברים זה של גרסה מול גרסה, באירוע מסוג זה וכאשר עדותה של המתלוננת היא עקבית ונחווית כמהימנה ואף זוכה לחיזוק ולתימוכין בעדויות אחרות, אין מנוס מהגשת כתב אישום והבאת ההכרעה לבית משפט".

 

מזוז מדגיש כי "מעבר לתשתית הראייתית, שיש בה כאמור כדי לבסס כתב אישום לפי המבחנים המקובלים, הרי שאופי העבירה והמעורבים, כאשר מדובר בחשד נגד שר בגין עבירה של הטרדה מינית וכאשר המתלוננת היא צעירה והאירוע מתרחש בזמן העבודה, בתוך כתלי משרד ממשלתי, הרי שחשד זה לא יכול להיוותר ללא הכרעה וקיים אינטרס ציבורי משמעותי ביותר בקיום הכרעה שיפוטית ברורה והחלטית בפרשה".

 

מזוז נפגש עם רמון לאחר בחינת חומר החקירה ולאחר התייעצויות שקיים עם פרקליט המדינה, ערן שנדר, ועם המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים. מזוז התייעץ עם גורמים נוספים בפרקליטות ובמשטרה. 

 

התלונה: הטריד עובדת שביקשה צילום למזכרת

  

פרשת התלונה נגד השר רמון פורסמה לאחר שבית המשפט המחוזי בתל-אביב הסיר חלקית את צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה. ה', הצעירה שהתלוננה, עבדה עד לאחרונה בתפקיד באחד ממשרדי הממשלה האחרים. היא טענה בתלונתה במשטרה שהאירוע קרה כאשר ביקשה להצטלם למזכרת עם השר רמון, לרגל סיום עבודתה במשרד.

 

אחרי שהצטלמו ונשארו לבד בחדר, טוענת הצעירה כי רמון ניסה לנשקה באופן אגרסיבי ואף החדיר את לשונו לפיה. לדבריה, לא התנגדה לו בכוח שכן "לא ידעתי מה לעשות עם עצמי". מאוחר יותר, לדבריה, נתקפה ה' בבכי ממושך שבו הבחינו גם עמיתותיה - ולאחר מכן סיפרה לאחראית הישירה עליה את שאירע. האחראית היא שהגישה את התלונה

במשטרה. רמון טען מנגד כי הצעירה היא שניסתה ליזום עמו יחסים רומנטיים ונתנה לו את מספר הטלפון שלה.

 

לפני כשבועיים ערכו חוקרי המשטרה עימות בוועידת וידיאו בין רמון לבין המתלוננת, השוהה בחו"ל. לצורך העימות יצאו חוקרי המשטרה מישראל לחו"ל. על עריכת העימות הוחלט לאחר שבמשטרה העריכו כי יש די ראיות על מנת להגיש כתב אישום נגד שר המשפטים.  

 

בעקבות החלטת מזוז דרשה התנועה לאיכות השלטון מרמון להתפטר מיידית מתפקידו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מני מזוז
צילום: גיל יוחנן
צילום: חיים צח
חיים רמון
צילום: חיים צח
מומלצים