שתף קטע נבחר

אינטרנט זהב מאיימת לנתק מורידי קבצים "כבדים"

החברה החלה לשלוח מכתבי התראה לגולשים המורידים קבצים בנפח של יותר מ-10 גיגה בייט בחודש, לפיהם ינותקו אם לא יצמצמו את צריכת הפס החברה: פנינו רק במקרים חריגים במיוחד

מורידי קבצים "כבדים" המנויים על אינטרנט זהב הופתעו לקבל הודעת דואר אלקטרוני מהחברה, לפיה אם ימשיכו להוריד למעלה מעשרה גיגה בייט בחודש, החברה תאלץ לנתקם מהשירות, כך נודע ל-ynet. יש לציין כי על פי נתוני ספקיות האינטרנט, כ-60-70 אחוז מרוחב הפס שלהן מנוצל לצורך שיתוף קבצים.

 

במכתב, החתום על ידי מחלקת אבטחת מידע ו-Abuse של החברה נכתב, "מבדיקותינו עולה כי הנך חורג בהיקף ניכר מנפח מגבלת ההורדה (Download) המותר במסגרת תנאי ההתקשרות לקבלת שירותי אינטרנט מחברתנו".

 

עוד נכתב "נפח ההורדה המוקצה לכל לקוח הוא עשרה גיגה בייטים בחודש. לאור האמור לעיל, הנך מתבקש להשתמש בשירותי האינטרנט בהתאם לנפח ההורדה המוגדר.

 

"לתשומת לבך, אם נפח השימוש ימשיך לחרוג מהנפח המותר אנו שומרים לעצמנו הזכות לנתק את השירות המסופק תוך התרעה של שבעה ימים".

 

המכתב מפנה את הגולשים למסמך תנאי השימוש באתר החברה (PDF), בו מצוינת ההגבלה באחד הסעיפים ונכתב כי "החברה תהא רשאית לדרוש תוספת תשלום עבור נפח תעבורה גבוהה יותר ו/או לדרוש את ביטול ההתקשרות...". עם זאת, עד לזמן האחרון אינטרנט זהב לא פעלה נגד המורידים הכבדים. כמו כן, אנשי מחלקת ה-Abuse שפנו לאותם מורידים כבדים לא הציעו להם את האפשרות לתשלום נוסף.

 

אינטרנט זהב לא לבד

אינטרנט זהב מצטרפת לנטוויז'ן, שהחלה לפנות בחודש אפריל לגולשים שהורידו למעלה מחמישה גיגה בייטים בחודש, ולבקש מהם תשלום נוסף בהיקף של עד עשרות שקלים, עבור ההורדות הכבדות, למרות שלא נאמר להם במפורש על ידי נציגי המכירות כי יש הגבלה כזאת במועד ההתחברות.

 

מנטוויז'ן נמסר אז "הורדות בהיקפים גבוהים גורמות לניצול יתר של רוחב הפס של החברה ומאלצות את נטוויז'ן להרחיב אותו כל הזמן, על מנת לא לפגוע בלקוחות האחרים".

 

חברת 013 הייתה הראשונה להתמודד עם המורידים הכבדים, והיא עשתה זאת באמצעות חבילות גלישה המתומחרות לפי נפח הורדה. חבילות אלה מוצעות למהירות גלישה של 5 גיגה בלבד. מהחברה נמסר אז כי המטרה היא לתגמל גולשים קלים ולא להעניש גולשים כבדים.

 

עדכון: תגובת החברה

"אינטרנט זהב פנתה ללקוחות בודדים אשר צורכים באופן קבוע עשרות, ואף מאות, גיגה בחודש וחורגים במאות אחוזים מהנפח המוקצה לכל לקוח, בבקשה לחדול מהפעילות החריגה ולהשתמש בשירותי האינטרנט שלנו כמקובל.

 

"יש לציין כי למעלה מ-99 אחוז מהגולשים שלנו לא רק שאינם חורגים מהנפח המוקצה של 10 גיגה בחודש, אלא אף הרבה פחות מכך, ולכן הפניה נעשית רק במקרים חריגים במיוחד"

 

הדיווח הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ההורדה מוגבלת
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים