שתף קטע נבחר

תיק קצב: "ראיות לכאורה לשלושה כתבי אישום"

חוקרי הנשיא הציגו ליועץ המשפטי ולפרקליט המדינה את עיקר הממצאים בפרשת ההטרדות המיניות ובפרשת החנינות. במפגש התברר כי החקירה מצויה בשלביה האחרונים וסוכם כי צוות פרקליטים יחל בבחינת הראיות. גורם המקורב לחקירה: "לא יהיה מנוס מלהגיש כתב אישום נגד נשיא המדינה בחשד לעבירות מין. יש ראיות גם להגשת שני כתבי אישום נוספים - בנושא החנינות ובנושא האזנות הסתר". שני האחרונים ידרשו השלמות חקירה

"הפרשה מצויה בשלבי סיום" - כך נמסר אמש (יום ג') ממשרד המשפטים בתום מפגש שערך היועץ המשפטי לממשלה עם צוות החקירה העוסק בפרשת הנשיא קצב. בדיון שהתקיים בלשכתו של היועץ, מני מזוז, הציג צוות החקירה את חומר הראיות שנאסף עד כה במסגרת הפרשה ואת פעולות החקירה הנדרשות לשם השלמתה.

 

בפגישה הוצגו עיקרי הראיות והממצאים בכל אחת מהפרשות - ההטרדות המיניות והחנינות. מזוז ופרקליט המדינה, ערן שנדר, הנחו את הצוות לבצע השלמות חקירה בהקדם האפשרי. לפי שעה, הנשיא לא צפוי להיחקר פעם נוספת. כמו כן, לא עומד בשלב זה על הפרק עימות בין המתלוננת א' לבין נשיא המדינה. גם בדיקת פוליגרף של הנשיא איננה על הפרק. סוכם גם כי במקביל להשלמת החקירה, יחל צוות הפרקליטים המלווה את החקירה לבחון ולהעריך את חומר הראיות שנאסף עד כה לקראת גיבוש המלצות והכרעות בתיק.


צוות החקירה עוזב את בית הנשיא (צילום: יואב גלאי) 

 

החקירה, שנמצאת כאמור בשלבי סיום, צפויה להימשך עוד כמה שבועות. גורמים המקורבים לחקירה אמרו אמש ל-ynet כי "על סמך מה שנראה לא יהיה מנוס מלהגיש כתב אישום נגד נשיא המדינה בחשד לעבירות מין". עוד אמרו כי "על פי המסתמן, יש ראיות להגשת שני כתבי אישום נוספים בנושא החנינות ובנושא הפרת אמונים והאזנת סתר". עם זאת, ציינו הגורמים כי בשני הנושאים האחרונים יש צורך בהשלמות חקירה על מנת לחזק את הממצאים. "מדובר בחקירה מסועפת ומורכבת וככל שהיא נמשכת כך מסתמן עומקה והיקפה במכלול החשדות".

 

הגורמים ציינו כי רוב השלמות החקירה הנדרשות הן בנושא החנינות - החשדות להפרת אמונים ולהאזנת סתר - על מנת לגבש תשתית ראייתית רחבה דיה. בנושא החשד לעבירות מין יש בידי צוות החקירה כיום שבע תלונות. ארבע מתוכן הן גבוליות, כיוון שחל עליהן חוק ההתיישנות. עם זאת, גורמים המקורבים לחקירה אמרו כי אותן תלונות יכולות להצביע על פי החשד על דפוס פעולה. בנושא השלמות החקירה, נראה שהחוקרים יחזרו לעדויות שניתנו בפרשה ויגבו עדויות נוספות הן מהמתלוננות והן מנחקרים חדשים. 

 

כבר ביום שני התייחס היועץ המשפטי לממשלה לפרשה ולטענותיו של נשיא המדינה לפיהן "עלילה נרקמה נגדו". לדבריו, "אני לא ראיתי עד כה שום בסיס לטענה כזו, זו טענה השגורה בדרך כלל בפי נחקרים". מזוז אמר את הדברים בראיון לערוץ 10.

 

לדברי היועץ המשפטי, "יש מקרים חריגים ונדירים של עלילות, אבל אני לא מתרשם שזה פה. כשמדובר בשורה לא קצרה של מתלוננים ומתלוננות אני לא מאמין שכך הדבר". הוא התייחס גם לפרשת שר המשפטים לשעבר, חיים רמון: "אני מציע לא להקל ראש. שכל אחד יחשוב על הבת שלו, אשתו או אחותו. האם הוא רוצה לחיות במדינה ששר נוהג כך בחיילת?".


פורסם לראשונה 19/09/2006 22:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
חקירה לקראת סיום. קצב
צילום: רענן בן צור
צילום: יואב גלאי
ראש צוות החקירה, תנ"צ סגלוביץ'
צילום: יואב גלאי
מומלצים