שתף קטע נבחר

"הנשיא הוא הקורבן שנפגע הכי קשה"

יועצו המדיני של הנשיא קצב אמר ל-ynet כי לא פעם פרשיות שזכו לכותרות ענק הסתיימו בקול ענות חלושה. הוא דוחה את הדרישות שקצב ישעה עצמו ואומר כי הנשיא ממשיך את סדר יומו כמעט כרגיל. "הוא סלע גיברלטר"

"הנשיא הוא הקורבן שנפגע הכי קשה, אבל הוא לא היחיד. ראינו איך כותרות ענק מסתיימות בהתנצלויות מוחבאות בעמודים פנימיים. אנחנו צריכים להיות מאוד זהירים בהתייחסות שלנו אחד לשני ובמשמעות שעלולה להיווצר כתוצאה מהכפשות זדוניות". כך אמר אתמול (ג') ל-ynet יועצו המדיני של הנשיא, אבי גרנות.

 

בזמן שחקירתו של נשיא המדינה, משה קצב, נמצאת לקראת סיומה, ממשיך גרנות להאמין בחפותו של הנשיא. "אינני יודע מה הסיכומים והמסקנות, אם ישנן, שהחוקרים יעלו בפני פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה. צריך לזכור שחווינו בעבר פרסומים שעסקו במגוון רחב מאוד של דברים כמו הדלפות, האזנות סתר ועוד דברים שהתבררו כחסרי שחר. כמו כן, אינני יודע כמה מתלוננות ישנן. המספרים שאני שמעתי עליהם עלו וירדו בהתאם לקרייני החדשות. לא הייתי בונה על סמך הדלפות, אולי מגמתיות, של גורם זה או אחר כדי לבנות תיאוריות שלמות".

 

גרנות הזכיר כיצד החלה הפרשה, כאשר הנשיא פנה ליועץ המשפטי לממשלה. "המקור לכל הסיפור הוא בפניה של נשיא המדינה אל היועץ המשפטי לממשלה על חשש של סחיטה מצידה של עובדת לשעבר בבית הנשיא. אני שואל היכן נקבר הסיפור הזה בכל הדיווחים והפרשנויות שהציפו אותנו בכל החודשיים האחרונים".

  

לגבי המשך תיפקודו של קצב בתפקידו, סיפר גרנות. "הנשיא הוא סלע גילברטר. הוא ממשיך בתיפקוד מלא לפי לוח זמנים רגיל. הדבר היחיד שהשתנה בלוח הזמנים של הנשיא היה באותם ימים שהוא פינה זמן למשטרה ולצוות החקירה, כאשר זו הייתה בקשתו להקדים את החקירה עד כמה שניתן בכדי שאפשר יהיה להגיע למסקנות בהתאם".

 

לגבי הקריאות מצד חברי כנסת ואזרחים לנשיא לקחת חופשה ממושכת, אמר גרנות: "כל אדם חף מכל אשם עד שבית משפט מוכיח אחרת. אנחנו יודעים שלגבי אנשי ציבור, הציפייה היא שרואים בהם חפים מכל אשם עד שמתקבלת ההחלטה בפרקליטות להעמידם לדין. היום אני רואה מצב חדש, שבו מספיק שתיהיה תלונה נגד הנשיא משה קצב, מספיק שתהיה תלונה נגדו בכדי שתצוץ הדרישה שהוא יתפטר, דבר שאין לו אח ורע בשום דמוקרטיה".

 

גרנות התייחס גם לטענות שהמתלוננת חשה מאוימת כאזרח פשוט הנמצא מול הנשיא. "נוצר מצב אבסורדי, שהמתלוננת, שאיש אינו יודע בציבור את שמה, או כל פרט מזהה עליה, מלבד העובדה שפעם עבדה בבית הנשיא, את פניה לא מראים, והיא מרגישה נפגעת, כאשר למולה יש את נשיא המדינה שכולם יודעים את שמו, כולם מזהים את פניו, כולם יודעים מה לוח הזמנים שלו. הנשיא צריך לעמוד עם משפחתו מול מתקפה ברוטלית ביותר. אחר כך הוא צריך להתגונן עוד על פגיעותה של המתלוננת".


פורסם לראשונה 20/09/2006 00:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סער יעקוב, לע"מ
גרנות. לא לבנות תאוריות
צילום: סער יעקוב, לע"מ
צילום: גיל יוחנן
קצב. "כמו סלע גילברטר"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים