שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ההסתדרות מאיימת בהכרזת סכסוך עבודה ב"הבימה"

  הסיבה: חשש לפיטורי מאות עובדים ושחקנים בתיאטרון ואי ודאות לגבי המשך פעילותו בתקופת השיפוצים. בהנהלת התיאטרון אומרים: "זה תרחיש לא בלתי אפשרי"

  בעוד שלושה חודשים בדיוק עתיד מבנה תיאטרון הבימה להיכנס לשיפוצים נרחבים שיימשכו כשנתיים ובמסדרונות התיאטרון ממדברים על פיטורין המוניים. תחושת אי הוודאות מלווה מזה חודשים את עובדי התיאטרון ושחקניו והיום, לפחות למראית עין מקבלים החששות משנה תוקף. במכתב שנשלח הבוקר מטעם הסתדרות העובדים למנהלי התיאטרון, אודליה פרידמן ובני צרפתי, מתריע יו"ר איגוד האמנים בהסתדרות, דוד גלנוס, מפני הבאות.

   

  "מאות עובדים ושחקנים עלולים למצוא את עצמם בוקר בהיר מפוטרים וללא מקור פרנסה באם לא יימצאו פתרונות מהירים להמשך פעילות התיאטרון עם כניסתו של המבנה לשיפוצים ב-1 בינואר 2007", כותב גלנוס ומבקש מהנהלת התיאטרון להבהיר את עמדותיה בנוגע לעתיד העובדים.

   

  "כאיגוד מקצועי אחראי, לא נעמוד מנגד ולא נאפשר מצב בו מעמדם האישי, תעסוקתם ומקצועיותם של העובדים יעמדו בסכנה קיומית", כותב גלנוס ומאיים בהכרזת סכסוך עבודה במטרה למנוע מהלך חד צדדי של פיטורי עובדים מכיוון ההנהלה.  

   

  בהנהלת התיאטרון מאשרים שהמצב קשה אך נכון לעכשיו דוחים שמועות על גל פיטורים. "זה נכון שניאלץ לפנות את הבניין בתחילת 2007. בישיבה עם העובדים ונציגי האיגודים המקצועיים הסברנו את כל התרחישים האפשריים ובהם את האפשרות שהתיאטרון ייסגר. זה אמנם תרחיש קיצוני מאד ואנחנו מאמינים שזה לא יקרה, אבל זו אפשרות", אומר בני צרפתי, מנכ"ל התיאטרון. לדבריו, תיאטרון הבימה נמצא בין הפטיש לסדן זאת בשל ההכרח לפנות את הבניין מחד ומציאת המימון להמשך התנהלות מחוץ למבנה במהלך תקופת השיפוצים מאידך.

   

  "אין לנו כסף בכדי לעבור מהבניין ולהמשיך את פעילות התיאטרון במשך השנתיים של השיפוצים", אומר צרפתי, "אי אפשר לצפות שמאותן הקצאות שהתיאטרון מקבל באופן שוטף נוכל לשכור, אולמות, משרדים ומחסנים.

  כל זה עולה כסף. זה נכון שההסתדרות מציירת תרחיש חמור וקיצוני מתוך רצון לעמוד על המשמר. אני חושב שזה נפנוף בדגל מאד גדול, אבל אי אפשר לומר שזה לא ייתכן לחלוטין כי זו אכן אפשרות. אם התיאטרון לא יקבל הקצבות מיוחדות, הוא יקרוס".

   

  מחר, יום ה', ייערך בתיאטרון הבימה דיון בהשתתפות השר אופיר פז-פינס, מנכ"ל משרד התרבות, איתן ברושי, מנכ"ל עיריית תל אביב, מנחם לייבה, ראש מנהל תרבות, מיכה ינון, ראש מדור תיאטרון במנהל התרבות, דיתי רונן, אמיר ברקן מלשכת ראש הממשלה ומנהלי תיאטרון הבימה. במסגרת הדיון ינסו הצדדים למצוא פתרון ולהגיע לכדי הסדר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבימה. תיאטרון במשבר
  צילום: אביגיל עוזי
  לאתר ההטבות
  מומלצים