שתף קטע נבחר

הפרקליטות תבדוק הקמת שכונת "צוקי ארסוף"

בעקבות פניית מפלגת הירוקים מינה היועץ המשפטי לממשלה את מנהל המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה שיבדוק האם הקיבוץ הטעה את מוסדות התכנון

פרקליטות המדינה תבדוק את אופן הקמתה של שכונת היוקרה "צוקי ארסוף" המוקמת על קו הים בצמוד לקיבוץ געש. הבדיקה תבוצע על ידי עו"ד חובב ארצי, מנהל המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה.

 

ההחלטה לבדוק את הנושא הגיעה בעקבות פנייה של מפלגת הירוקים ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. במכתב ששלחו מפלגת הירוקים למזוז, נטען "יש חשד שאנשי

קיבוץ געש היטעו ביודעין את מוסדות התכנון מתוך הבנה כי אם הם היו אומרים ביושר מה כוונותיהם האמיתיות לבנות שכונת יוקרה, הם לא היום מקבלים אישור".

 

בשבוע שעבר פורסום ב-ynet (ראה מסגרת) כי בימים אלה מוקם ומשווק פרויקט היוקרה "צוקי ארסוף" בצמוד לקיבוץ געש, אותו יתכנן האדריכל אילן פיבקו. השכונה תוקם גם בצמוד לשמורת הטבע "חוף השרון" וכ-200 מטר מקו המים, באזור מצוקי עם נוף מרהיב כמותו נותרו רק מעטים בארץ.

 

השכונה תיבנה על קרקע שנרכשה על ידי קיבוץ געש בסוף שנות התשעים. הקיבוץ רכש את הקרקע החקלאית ודרש לשנות את ייעודה למגורים בטענה של מצוקת דיור.

 

אלא ש"מצוקת הדיור" הפכה למכרה זהב ובפרוייקט "צוקי ארסוף", המוגדר כ"שכונה סגורה למגורים", משווקים בימים אלה דירות סטודיו מפוארות, קוטג'ים ווילות יוקרתיות לעשירון העליון. את הפרוייקט מקימות קבוצת משקיעים ממקסיקו בשיתוף עם חברת סקום, שרכשה חלק מהקרקע מהקיבוץ ב-2001.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
ארסוף. שכונה חדשה בצפון
צילום: צביקה טישלר
מומלצים