שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  הוכרז סכסוך עבודה בקרנות הפנסיה הוותיקות
  550 העובדים בקרנות הפנסיה הוותיקות, חוששים מפיטורים עם יישום הרה-ארגון עליו הודיעה המנהלת המיוחדת, יעל אנדורן

  ההסתדרות אישרה אמש סכסוך עבודה בקרנות הפנסיה הותיקות שבהסדר "בעקבות המנעות המנהלת המיוחדת, יעל אנדורן, מקיום משא ומתן הנוגע לשינויים המבניים והמינויים שהיא מבצעת באופן חד-צדדי, במבטחים, בקרן מקפת ובקג"מ". המשמעות של הכרזת סכסוך העובדה, שבתוך שבועיים ניתן להתחיל בשביתה.

   

   

  550 העובדים בקרנות הפנסיה הוותיקות, שהולאמו בשנת 2003 (ראה מסגרת), חוששים מפיטורים עם יישום הרה-ארגון עליו הודיעה לפני כחודש יעל אנדורן.

   

  יעל כהן-נחמני, ראש חטיבת עובדי ציבור בהסתדרות המעו"ף, שלחה אתמול מכתב לאנדורן, בו היא מלינה על כך שלא התקיימה ישיבת מו"מ עם העובדים. לדברי כהן-נחמני "לא הועבר המידע הנדרש לצורך לימוד השינוי המבני ולא ניתנה אפשרות הוגנת לועדי העובדים ולהסתדרות לנהל מו"מ בנוגע אליו, כל זאת בנוסף לאיום של המנהלת המיוחדת בדבר ביטול ההסכם הקיבוצי במבטחים".

   

  במטרה לנהל מאבק משותף, ועדי העובדים במבטחים, קרן מקפת וקג"מ הקימו ועד משותף. בוועד חוששים מפני "הגזירות הצפויות והמגמה להצניח לקרנות הפנסיה עובדים חיצוניים" עם ביצוע השינוי המבני.  

   

  דורה קריצ'בסקי, יו"ר ועד עובדי מבטחים: "ראוי כי ינוהל מו"מ מול נציגות העובדים, כנהוג בניהול יחסי עבודה תקינים וכנדרש מההסכמים הקיבוציים הקיימים".

   

  תגובת קרנות הפנסיה הוותיקות: "הנהלת הקרנות פועלת בצורה נחושה ומושכלת לביצוע שינוי ארגוני שיביא לאיחוד תפעולי של שמונה קרנות הפנסיה. ביצוע התהליך יביא להתייעלות, חסכון ושיפור השירות בקרנות. מטרת המהלך האסטרטגי שמובילה מנהלת הקרנות, יעל אנדורן, הוא צמצום הוצאות הניהול לטובת עמיתי וגמלאי הקרנות. אנדורן אמרה כי היא מאמינה, שהעובדים יבינו את חשיבות המהלך ותרומתו הצפויה למאות אלפי עמיתי וגמלאי הקרנות, וישתפו פעולה ליישומו המוצלח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הוכרז סכסוך עבודה בקרנות הפנסיה הוותיקות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים