שתף קטע נבחר
אסתי רואה לדנית ועינב בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: עינב, הבת של דנית "הולכת איתה ראש בראש" עד שאבא נכנס לתמונה ומסדר את העניינים. מה אומרות על כך האותיות?

רקע:

דנית נשואה לאמנון ולהם בת בשם עינב, בת חמש.

 

מה ביקשה דנית לדעת:

דנית מרגישה שבתה "הולכת איתה ראש בראש" ונלחמת איתה על דברים רבים. תחושתה היא שהסמכות שלה כאם נפגעת מול הילדה, במיוחד לאור העובדה שבכל פעם שהאב נכנס לתמונה הוא מצליח להרגיע אותה. דנית מעוניינת להימנע ממצבים של כוחנות מול בתה.

 

מה אני רואה בשורות של דנית:

בכתב ידה של דנית ישנם שני סימנים בולטים: שוליים ימניים רחבים ואות ראשונה גדולה בכל שורה, סימן המכונה "אות פותחת מודגשת". סימן כתב נוסף הבולט קצת פחות הוא אות אחרונה שנעלמת בסוף מילה. מסימני כתב אלו ניתן ללמוד שדנית מנומסת מאוד ומשאירה מרווח נשימה למי שנמצא במחיצתה, אך מצד שני פעמים רבות היא חסרת סבלנות. ניגוד נוסף שניתן לראות בשורות של דנית הוא נטייתה לומר את המילה הראשונה בקול רם - ואז לסיים את אמירתה בקול ענות חלושה. חיזוק לכך אני מוצאת בשורותיה שעוברות שינויים רבים: הן עולות, מתיישרות ויורדות, מה שמחזק את האבחנה שהיא מתחילה "גבוה", מתאזנת ואז מתעייפת.

כיוון ששאלתה של דנית מתייחסת להתנהלותה היא כלפי בתה, התמקדתי בכתב ידה של האם ולא נעזרתי בכתב יד או ציורים של הבת.

 


כתב ידה של דנית: מגדילה את האות הראשונה בשורה.

 

מענה לשאלה:

תכונותיה של דנית רבות ומגוונות והגיוון באישיותה גורם לשינויים בהתנהלותה מול אנשים. אמנם עינב הקטנה רק בת חמש, אבל סביר להניח שהיא קולטת את התנודות בהתנהגות של אמה. מצד אחד יש לה אמא עמידה וקשוחה ומצד שני אמא חסרת אונים, שנזקקת לאביה כדי לפתור בעיות. הקטנה מנצלת את נקודות החולשה של האם כדי להשיג את מבוקשה. לדנית יש יכולת לרכך את עצמה, אבל בכתב ידה אני רואה אישה שמפחדת להיות רכה מדי, כדי שלא לפגוע בסמכותיות שלה. התנהגות זו פוגעת במערכת היחסים של המשפחה. מכיוון שבכתב ידה של דנית אני מזהה נועם הליכות ונימוס בסיסי, אני ממליצה לה לוותר על הצורך לומר את המילה הראשונה בכל מצב. לפעמים איפוק מוביל לתוצאות טובות הרבה יותר. ברגע שדנית תרשה לעצמה להיות משוחררת מול בתה, הדיאלוג של שתיהן יהיה יותר רך ונעים. אני מעריכה שהתנהלות נינוחה יותר מדנית אל בתה תוביל לכך שהילדה תוותר על הכוחנות והעיקשות, שכיום היא סופגת מסביבתה הקרובה.

 

מה תוכלו לראות בשורות שלכם:

בדקו את האותיות הראשונות שלכם במילים שונות. האם גם האות הראשונה שלכם מוגדלת בכל פעם? אם כן, זה מעיד על

כך שגם לכם יש רצון להגיד תמיד את המילה הראשונה, ואתם מעוניינים שאחרים יראו, ירגישו וישמעו אתכם. ואולי האות המסיימת דווקא היא המוגדלת? אם כך, נראה שאתם אוהבים לומר את המילה האחרונה. ואולי, כמו בכתב ידה של דנית, האותיות הראשונות בכל מילה שלכם גדולות ובולטות והאותיות המסיימות קטנות ונעלמות, וכך גם "קולכם" ונוכחותכם? בדקו את עצמכם וראו איפה גם אתם יכולים לשפר את עצמכם.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי טל שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם, עם שם מלא וחתימה (הפרטים והשמות יישארו חסויים). את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. יש לציין היד הכותבת.

דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאישה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים