שתף קטע נבחר

דוגמנית ברזילאית מתה במשקל 38 ק"ג בלבד

אנה קרולינה רסטון בת ה-21 דיגמנה בין השאר עבור מעצב העל ג'ורג'יו ארמני. היא התנשאה לגובה של 173 ס"מ, ושקלה 38 ק"ג. בן דודה סיפר: "היא אכלה ממש מעט, רק עגבניות ותפוחים". מדובר בדוגמנית השנייה שהלכה לעולמה השנה עקב הרעבה עצמית

דוגמנית שהרעיבה עצמה בעזרת דיאטה על טהרת העגבניות מצאה את מותה ערב תחרות בינלאומית יוקרתית במיוחד בברזיל. כך דיווח היום (ו') מגזין הטיימס.

 

אנה קרולינה רסטון בת ה-21 דיגמנה עבור מעצב העל ג'ורג'יו ארמני. היא התנשאה לגובה של 173 ס"מ, ושקלה 38 ק"ג. מדובר בדוגמנית השנייה שהלכה לעולמה השנה עקב הרעבה עצמית.

 

לפני כשלושה שבועות נפלה רסטון למשכב. אמה, מרים רסטון, יצאה למסע תקשורתי בברזיל במטרה להזהיר הורים לבני נוער מסכנת ההרעבה. בתה הדוגמנית החלה לעסוק במקצוע כדי לעזור בפרנסת המשפחה, אך האם הסבירה: "שמרו על ילדיכם, שום סכום שבעולם לא שווה את החיים של הילדים שלכם, אפילו גדולי המפורסמים בעולם האופנה לא שווים זאת".

 

היא סיפרה כי הפצירה בבתה, שהחלה לדגמן בגיל 13, לאכול יותר ולהיבדק תכופות, אך מאמציה עלו בתוהו. "היא חזרה ואמרה, 'אמא, אל תציקי לי'", סיפרה רסטון.

 

בחודש אוגוסט מתה מאנורקסיה הדוגמנית לואיס ראמוס (22), במהלך נסיעה שערכה לאורוגוואי כדי לדגמן שם. היא התקיימה במשך שבועות ארוכים על חסה ומיצים דלי קלוריות בלבד. מותה הביא להחרמת שבוע האופנה העולמי שהתקיים במדריד, במחאה על עידוד הרזון בקרב דוגמניות וניצולן. הקריאות להחרמתן של "דוגמניות במידה 0" הלכו וגברו.

 

רסטון עצמה הספיקה לדגמן במהלך חייה הקצרים בסין, טורקיה, מקסיקו ויפן.  היא אמורה היתה להצטלם בארוע אופנה בפאריז יום לאחר שמותה. התרופות שניסו לתת לה בסוף ימיה כבר לא הועילו, כיוון שגופה היה חלש מדי. בן דודה שהתגורר עמה סיפר: "היא לא אהבה לאכול מה שאנחנו אכלנו, וכשהיא כבר אכלה - מדובר היה בכמות קטנה מאוד. היא אהבה תפוחים ובמיוחד עגבניות".

 

נציגת סוכנות הדוגמנות בה עבדה רסון, אמרה כי היא הוחזרה לברזיל לאחר שהצטלמה לקטלוג של ארמני. "אחד הנציגים טען שהיא רזה מדי, וזה הדאיג אותי מאוד, מיד פעלתי להחזיר אותה. אבל לא הבחנתי בשום סממנים פיזיים לאנורקסיה אצלה".

 

ואילו דובר חברת "שאנל" הבהיר את עמדתו, והסביר כי אנורקסיה היא בעיה חברתית. "אין צורך לעורר מחלוקות מיותרות, עולם האופנה אינו אחראי לאנורקסיה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם לוי
אהבה עגבניות
צילום: נועם לוי
מומלצים