שתף קטע נבחר

עתירה: לחייב מינוי שר רווחה במשרה מלאה

התנועה לאיכות השלטון עתרה לבג"ץ בדרישה להורות לראש הממשלה למנות שר רווחה: "אין שר שמקדיש את עיקר זמנו לפתרון וסיוע למצוקת השכבות החלשות, כפי שמצופה מממשלה של מדינה המתיימרת להחשיב עצמה מדינת רווחה"

התנועה לאיכות השלטון עתרה הבוקר (ה') לבג"ץ בדרישה להורות לראש הממשלה, אהוד אולמרט, למנות שר רווחה "נוכח חוסר תפקודו של משרד הרווחה, הפגיעה באמון הציבור וחוסר סבירות ההחלטה שלא למנות שר רווחה במשרה מלאה זה יותר משנתיים". לעתירה מצורפת בקשה לקיום דיון דחוף.

 

בנוסף ביקשו העותרים כי בג"ץ יוציא צו על תנאי שיורה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לנמק מדוע אינו פועל למינוי שר רווחה ומדוע לא ינחה את ראש הממשלה לעשות זאת. כיום, אולמרט עצמו הוא זה שמחזיק בתיק הרווחה אותו הוא שומר לשותפה חדשה אפשרית בקואליציה, ככל הנראה יהדות התורה.

 

בעתירתם דורשים עורכי הדין אליעד שרגא, ברק כלב ודפנה קירו-כהן, כי ימונה שר רווחה במשרה מלאה אשר אינו אחראי על משרד ממשלתי נוסף בעת ובעונה אחת. את דרישתם קושרים העותרים למצבם הקשה של תושבי קו העימות "אשר הלכה למעשה הופקרו לגורלם ולנדבנותם של גורמים פרטיים. הממשלה, בהיעדר שר רווחה, מתפרקת מאחריותה כלפי תושבים אלה ולא מצליחה להעניק טיפול הולם וראוי למכלול הסוגיות אשר עמן מתמודדים התושבים בחודשים האחרונים, בשל המלחמה שהתנהלה בצפון וממשיכה להתנהל ביישובי עוטף עזה".

 

"ממשלה זו - מהגדולות בממשלות ישראל - מונה 30 שרים מכהנים (אחד מהם על תקן של ממלא מקום), מתוכם ארבעה מכהנים כשרים בלי תיק", נכתב בעתירה. "כדי שתכלול הממשלה 30 שרים מכהנים נוצרו בה כמה משרדים חדשים ויצירתיים בתחומים ממוקדים כגון השר לענייני גמלאים או השר לענייני אסטרטגיה".

 

בעתירתם טוענים אנשי התנועה לאיכות השלטון כי ראש הממשלה אולמרט "לא סטה מהחלטתו שלא למנות שר רווחה במשרה מלאה, גם נוכח זעקת השכבות החלשות, ובכללן אנשים בעלי מוגבלויות, מקבלי הבטחות הכנסה ומשפחות חד-הוריות בשנתיים האחרונות. למעשה, במשך חודשים ארוכים אין להם כתובת, אין להם גב, אין שר שמקדיש את עיקר זמנו ועיסוקו לפתרון וסיוע למצוקת שכבות אלה, כפי שמצופה ממשלתה של מדינה המתיימרת להחשיב עצמה כמדינת רווחה".

 

העתירה הוגשה בסיוע סטודנטים מבית הספר למשפטים במסלול האקדמי - המכללה למנהל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
עו"ד שרגא. "תושבי קו העימות הופקרו"
צילום: יואב גלאי
צילום: דודי ועקנין
אולמרט. שר רווחה במשרה חלקית
צילום: דודי ועקנין
מומלצים