שתף קטע נבחר
אסתי טל רואה לזהבית בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: זהבית מחפשת בן זוג תומך לסיבוב שני מוצלח. האם זהו הפתרון לבעיות בחייה?

כמה פרטים על זהבית

זהבית גרושה בת 46. בנה בן ה-19 עבר לגור עם אביו, היא שקועה בחובות כספיים ומרגישה שעולמה חרב עליה. היא מעוניינת להכיר בן זוג "שיאהב, יפנק וייתן לי להרגיש שווה ונחשקת". האם בן זוג הוא הפתרון שיוציא אותה מהתהום בה היא שרויה?

 

מה אני רואה בשורות שלה

זהבית פותחת את מכתבה ב"שלום אסתי" גדול ומודגש. בתחילת מכתבה בולט גם הרווח הגדול שבין השורות. בהמשך, השורות הופכות להיות צפופות, הרווח בין המילים והשורות הולך וקטן, וגם הכתב נעשה קטן יותר. הדבר מלמד על כך שההיגיון, בו היא מתחילה את הדברים, נוטש אותה בהמשך לטובת הרגש שמשתלט על חייה. כמו כן, בתחילת קשריה עם אנשים היא מרוחקת ורשמית ורק בהמשך הקשר היא מתקרבת ונפתחת. לוקח לה זמן עד שהיא יוצרת קרבה של ממש. גם למישור הכלכלי יש ביטוי בכתב ידה: היא "מבזבזת" את הדף, לוקחת מקום לרווח בין השורות ורק כשהיא רואה שהדף עומד להסתיים היא "מתעוררת" ומצופפת בחסכנות את השורות. 

סימן כתב נוסף בולט הוא השוליים: שולי הימין לא רק רחבים אלא גם מתרחבים, ושולי השמאל רחבים גם הם ומתרחבים. אם נשרטט קו דמיוני מצד ימין ומצד שמאל של כתב ידה נקבל פירמידה הפוכה שקודקודה בתחתית הכתב. שוליים כאלה מלמדים על תלישות. השוליים מימין לכתב יד מסמלים את העבר והשוליים השמאליים מלמדים על העתיד. זהבית איננה מחוברת לעבר ואפילו בורחת ממנו, ואילו מהעתיד היא חוששת ונסוגה. כל סימני הכתב הללו מלמדים שהיא נמצאת במצוקה כה גדולה עד שנדמה לה שזו מצוקה קיומית ממש. כדי לפתור את המצב היא מחפשת בן זוג שיפנק אותה. האומנם זהו הפתרון?


כתב ידה של זהבית. שוליים שמלמדים על תלישות

 

שילוב תכונותיה ומענה לשאלתה

כשזהבית תמצא בן זוג, אשמח לקבל את כתב ידו, לבדוק את נקודות הדמיון והשוני ואף להמליץ על דרך תקשורת שתבנה קשר נעים, טוב ויפה. אבל אם היא תמשיך להתנהל כפי שמשתקף מכתב ידה, אני מניחה שלא תמצא בן זוג ואם תמצא, ספק אם יישאר איתה לאורך זמן. נקודת האור שיש כאן היא שהמצב הזה זמני בהחלט. אין בכתב ידה של זהבית אף סימן לייאוש בסיסי או למשבר עמוק ממנו קשה להשתחרר. לאור החובות לבנק, בנה שעבר לגור עם אביו והיעדר בן זוג, אפשר להסיק שהבדידות השתלטה על חייה ושהיא מרגישה אבודה ממש. העובדה שזהבית משהה דברים ומתעוררת רק כשהמצב גרוע היא שהובילה אותה להרגשת יאוש. זהבית פסיבית. הצד היפה של הפסיביות הוא שהיא יודעת להקשיב, היא אדם ש"קולט" יותר מאשר "משדר". הצד היפה פחות הוא שהיא מצפה שאחרים יעזרו לה, במקום שהיא תפעל לטובתה שלה. זהבית מבקשת שאפתור את התעלומה הקשורה בה, כמו שהיא מבקשת שיגיע בן זוג שיגרום לה להרגיש נחשקת. אני תקווה שאת התעלומה פתרתי, לפחות בחלקה. זהבית, התחילי לנצל את כישורייך ויכולתייך ותפעלי לשינוי. קחי ייעוץ פיננסי לגבי חובותייך בבנק, צאי לבלות במקומות בהם תוכלי להכיר בן זוג, נצלי את יכולתך האסתטית כדי להיראות נחשקת. רק כך ישתנו פני הדברים. בן זוג שיגיע יוכל רק להוסיף לך באהבתו, שכן הבסיס מצוי אצלך. הפסיקי לחשוש והתחילי לפעול!

 

מה בשורות שלכם

כשאנו לומדים לכתבו כילדים אנו לומדים ליצור שוליים ימניים ושמאליים. בהמשך יוצר כל אחד מאיתנו, שלא במודע, שולי התחלה וסיום. יש מי שמשאיר מקום רב מימין לאורך כל הדף ויש מי ש"גולש" פנימה ויוצר שוליים מתרחבים, כפי שעושה זהבית.

כפי שיש סוגי שוליים רבים נוספים, כך גם המשמעויות שלהם שונות ורבות. זהבית יצרה שולי ימין ושולי שמאל מתרחבים, ודנו כאן במשמעות לכך בחייה. בדקו את השוליים שלכם: האם גם הם מתרחבים ומעידים כי התנתקתם מהעבר ואתם אף בורחים ממנו? ומה לגבי שולי שמאל, המלמדים על יחסכם לעתיד, האם גם הם מתרחבים? הציצו בשוליים ותוכלו ללמוד אם אתם אנשים ששקועים בעבר או כאלה המביטים אל האופק.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים