שתף קטע נבחר

היום: הקרב בעבודה על מועד לפריימריז

כל ניסיונותיו של שר הביטחון לדחות את ישיבת המרכז - בה אמורה להתקיים הצבעה על תאריך לבחירות פנימיות בעבודה - עלו בתוהו. אם לא תהיה תפנית דרמטית, המרכז יצביע על תאריך לפריימריז, מהלך אותו מחשיבים בעבודה כתחילת הסוף של פרץ

המוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה החליט לדחות את הבקשה לדיון נוסף שהגיש היושב ראש, עמיר פרץ, ובכך סלל את הדרך לקיום ישיבת מרכז המפלגה היום (ה'), בה אמורה לעלות להצבעה ההצעה לקביעת תאריך לבחירות לראשות המפלגה. במפלגת העבודה מעריכים כי משמעות ההחלטה היא הספירה לאחור לקראת הדחתו של היושב ראש המכהן.

 

תומכיו של פרץ אמרו הלילה כי בכוונתם להעלות בישיבת המרכז הצעה לסדר, הקובעת כי יש לדחות ב-21 ימים את ההחלטה בשאלת מועד הבחירות לראשות המפלגה. "בזמן זה, תיבדק חלופה מקובלת שתאחד את המפלגה", אמרו מקורבי שר הביטחון.

 

במהלך היום ניסה שר הביטחון למנוע את כינוס המרכז, ואת ההצבעה על מועד הבחירות. בא כוחו של פרץ, עו"ד יוסי כץ, הציג בפני המוסד הצעה לפיה ההצבעה על קביעת המועד תידחה בשבועיים, והנושא יידון מחדש בוועדה לענייני מפלגה בראשות השר שלום שמחון. פרץ קיווה כי החזרת הנושא לדיון בוועדה תאפשר לו לדחות את הבחירות בכמה חודשים. למרות שנראה כי הכל סגור, עדיין קיים סיכוי קלוש שפרץ יצליח לדחות את ההצבעה.

 

מתנגדיו של פרץ, חברי הכנסת עמי אילון ואופיר פינס, כבר הגיעו להסכמה בדבר מועד הבחירות המתאים מבחינתם - 28 ביוני. כמו כן הסכימו השניים כי מפקד החברים צריך להסתיים ב-1 בינואר 2007, וספר הבוחרים ייסגר זמן קצר לאחר מכן. פינס אמר שהוא יסכים שהבחירות יתקיימו גם בחודש מארס, אם כך יחליט המרכז.

  

מאז שעות הצהריים ניסה שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, להביא לפשרה בין הצדדים לגבי תאריך הבחירות. הוא הבהיר כי אין בכוונתו להתמודד על ראשות העבודה, אולם הוא מודאג ממצבה. "מה שחשוב עכשיו זה אחדות המפלגה. אני מנסה לקחת את המושכות לידיים כדי שנעצור את ההידרדרות", אמר בן אליעזר. 

 

שר התשתיות אף נפגש בארבע עיניים עם ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב - אולם גם פגישה זו הסתיימה ללא תוצאות ממשיות, וללא תאריך מוסכם לבחירות. "מצד אחד ברק לא אומר שהוא מתמודד, אך מצד שני הוא נמצא במשחק של מציאת תאריך לבחירות. ההתנהגות שלו מוזרה", ציינו בכירים בעבודה. 

 


פורסם לראשונה 14/12/2006 00:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
פרץ. לא הצליח לדחות
צילום: ניב קלדרון
צילום: אביגיל עוזי
אילון. קבע תאריך
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים