שתף קטע נבחר
אסתי טל רואה לנירית בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: נירית מחליטה להיות אקטיבית ולבצע שינויים בחייה – האם היא תצליח?

כמה פרטים על נירית:

לאחר שנים שעברו עליה כשהיא פאסיבית לגבי חייה, נירית, רווקה בת 30, מחליטה לנקוט בדרך אחרת ולקחת את עצמה בידיים. היא מעוניינת למצוא עבודה חדשה ואהבה בריאה. היות שעד היום היא נחלה כישלונות בשני התחומים הללו היא שואלת האם יש הסבר לכך שגם מעסיקים וגם בני זוג פוטנציאליים, מנתקים איתה מגע לאחר פגישת הכרות ראשונה. 

 

מה אני רואה בשורות שלה

המילה "מעניין" מבטאת את כתב ידה של נירית, ומכאן גם אותה. נדיר למצוא כל-כך הרבה סימני כתב ברורים ובולטים כפי שמופיעים בכתב ידה. יותר מכך, חלק גדול מהסימנים סותרים זה את זה! כתב היד של נירית מאוד מסודר ומאורגן. הוא נראה עגול ולא מחובר, אך למעשה הוא זוויתי וכן מחובר. ולא זו בלבד אלא שאי-אפשר להבין איך היא מחברת את האותיות. צורת החיבור שלה מגוונת: חלק מהחיבורים קעורים וחלקם קמורים. הגיוון הרב בסימנים הללו מלמד על מקוריות החשיבה של נירית. כתב ידה מעוצב ולמרות תוספות ושינויים שהיא עורכת בו, הוא ברור מאוד ויציב. יחד עם זאת יש בכתב שלה הפכים של ממש - הטמפו שלה מהיר אך באותיות עצמן רואים מעצורים (באות ת', החלק השמאלי לא קיים). למרות מגוון הסימנים, כל סימני הכתב שלה מלמדים על תכונה אחת ברורה וחד-משמעית: כוח ומרץ שקיים אצלה ושמניע אותה קדימה. נירית פועלת בעיקר מתוך היגיון ומשדרת שאפתנות והחלטיות.


כתב ידה של נירית. הולכת נגד הזרם

 

שילוב תכונותיה ומענה לשאלתה

כתב זוויתי וזווית כתיבה שמאלית כמו של נירית, מלמדים לא רק על כוח ומרץ, אלא גם על הליכה נגד הזרם. התנהלות

כזו משדרת לזולת עקשנות. מעסיקים, כמו גם בני זוג שפגשו אותה, לא יכולים להתעלם כנראה מהכישורים שיש לה, אך ייתכן מאוד שהם מפרשים אותם ככוחנות. גם המרץ שלה וגם חשיבתה היצירתית מהווים איום על מי שחושב שלא יוכל להתמודד עמם. כישוריה של נירית מגוונים ורבים כל-כך, שהם יוצרים בלבול וכתוצאה מכך חשש אצל מי שעומד מולה: המעסיק יחשוש שמא נירית לא תסור למרותו ולא תהיה ממושמעת.

ובן זוג? רק אדם חזק, שלם עם עצמו ויציב מאוד יוכל להתמודד עם יכולותיה הרבות כל-כך. על מנת להרגיע את מי שנירית מעוניינת בקשר עמו, הן בעבודה והן בחייה הבין-אישיים, עליה "לעגל" את עצמה, כלומר לעדן ולרכך את התנהלותה, כך שכישוריה יבלטו אך לא יהוו איום. עליה לתבל בנועם וברכות את התנהלותה, כך שהתקשורת שלה עם הסביבה תהיה נעימה יותר, ומכאן גם שתהווה בסיס נוח יותר לבניית יחסים.  

 

מה בשורות שלכם

כתב זוויתי בנוסף לזווית שמאלית מלמד על קושי בקשר עם הזולת, כפי שראינו בכתב ידה של נירית. בדקו את כתב ידכם: האם הוא עגול, או שיש בו זוויות? וזווית הכתיבה, האם היא ימנית או שמאלית? ובהתאמה, האם אתם זורמים ומשדרים רכות (עגול וזווית ימנית) או עיקשות וריחוק מהזולת? מודעות למה שאתם משדרים תוכל להוות בסיס לשינוי שיניב פירות הן במישור העסקי והן במישור האישי.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Index open
אילוסטרציה
צילום: Index open
צילום: עדי אדר
הכותבת, הגרפולוגית אסתי טל
צילום: עדי אדר
לאשה בפייסבוק
מומלצים