שתף קטע נבחר

דגימה גנטית של זדורוב נשלחה לארה"ב

בערוץ 2 דווח כי הדבר נעשה בעקבות ממצאים לא חד-משמעיים של הבדיקה בארץ. גורם המעורה בחקירה אמר ל-ynet: "ישנן בדיקות שאינן מבוצעות בארץ, ולכן אנו נאלצים לשלוח אותן לחו"ל"

דגימת די.אן.איי שנלקחה לרומן זדורוב נשלחה לבדיקה בארה"ב. כך פורסם הערב (יום ב') בערוץ 2. על פי הדיווח, הבדיקה, שנערכה בישראל לחשוד ברצח הילדה תאיר ראדה מקצרין, הניבה תוצאות לא חד-משמעיות. עוד דווח כי בישיבה של בכירי מחוז הצפון הוחלט שהממצאים יישלחו לבדיקה יקרה יותר בארה"ב, בתקווה שזו תניב תוצאות משמעותיות יותר.

 

קצין משטרה במחוז הצפוני, המעורה בפרטי החקירה, אמר ל-ynet כי "מבחינתנו רומן זדורוב הוא החשוד העצור בעקבות ביצוע המעשה בו הודה ואותו שיחזר. ישנן בדיקות המבוצעות בארץ וישנן כאלה שאינן מבוצעות ולכן אנו נאלצים לשלוח אותן לחו"ל. עם זאת, נערכות במקביל בדיקות נוספות וכפי שאמר מפקד המחוז במסיבת העיתונאים -  המעצר של זדורוב יצא לפועל רק לאחר שהובהר כי יש לו מעורבות בביצוע הרצח".

 

עוד פורסם בערוץ 2 כי על פי טענת המשטרה, זדורוב לא סיפר כי תאיר ביקשה ממנו סיגריה. כזכור, בערב בו נודע כי זדורוב הודה ברצח, דווח גם כי החשוד סיפר שרצח אותה בתום ויכוח שפרץ ביניהם על רקע העובדה שלא העניק לה סיגריה. כעת מתברר שתלמידים בבית הספר הם שמסרו עדויות למשטרה שמדובר בוויכוח על סיגריה. במשטרה אמרו הערב ל-ynet כי הפרטים עליהם מתבססת החקירה מראשיתה היא הודאתו בביצוע המעשה והשחזור. "כל פרט מעבר לכך לא יועלה לדיון בתקשורת עד להגשת כתב האישום", הדגישו.

 

במהלך היום התבצעה בדיקה מדוקדקת של שעות רבות במקלט בו עבד זדורוב, בנוכחות החברה הקבלנית וחוקרי המשטרה. בין היתר הורמו המרצפות שכיסו את רצפת המקלט ביום בו נרצחה תאיר ראדה בניסיון למצוא את להב הסכין שעל פי החשד בעזרתו בוצע הרצח.

 

ובתוך כך, משפחתה של תאיר ראדה ממשיכה בתביעתה לצרף לחקירה חוקר פרטי, כפי שפורסם אתמול לראשונה ב-ynet. מדובר בסגן ניצב בדימוס אלכס פלג, שהתמחה בעבר בחקירות רצח מסובכות. פלג, המשמש כמתנדב בעמותת "לאן". הוא החל כבר לקיים קשר רציף עם המשפחה ובמקביל שוקדים בעמותה בגיוס עורך דין שיפנה לערכאה משפטית בבג"ץ ויכפה על המשטרה לאפשר את שילוב נציג המשפחה בקידום חקירת הרצח עד לברור כל הפרטים וקביעת העובדה שזדורוב הוא הרוצח או מציאת אדם אחר החשוד בביצוע המעשה.

 

"איבדנו את האמון במשטרה מאז אותה מסיבת עיתונאים וככל שחולפות השעות והימים מגיעים לבית שלנו אנשים, בעיקר בני נוער, שחושפים בפנינו פרטים על אלימות, על פעילות של כת שטן, וכן על אנשים נוספים שאולי היו יכולים לעמוד מאחורי הרצח", אמרה היום בכאב אילנה ראדה, אמה של תאיר. גם בקרב תושבים ניכר היום חוסר הוודאות, חלקם סמוכים ובטוחים כי המשטרה שמה את ידה על הרוצח, וכי השקט חזר לרחובות קצרין ולבית הספר "נופי גולן". עם זאת, יש הטוענים כי זדורוב נפל קורבן וכעת עסוקים בניסיון להאשימו במעשה שלא ביצע. במשטרה הדגישו כי מעצרו הוארך על ידי בית משפט השלום בעכו עד ליום שישי וכי בקרוב יוגש נגדו גם כתב האישום בהתאם להתקדמות החקירה.

 

הנערה תאיר ראדה בת ה-13 נרצחה לפני כשלושה שבועות באחד מתאי השירותים בבית הספר נופי גולן בקצרין. צוות חקירה נרחב גבה עדויות מבני נוער ומבוגרים שבאו עמה במגע או נכחו בבית הספר ביום הרצח או בימים שקדמו לו. לבסוף נעצר רומן זדורוב , תושב העיר בן 29, נשוי ואב לבנו בן החודש וחצי ששימש כרצף בחברה קבלנית ששיפצה את אחד המקלטים בבית הספר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ודים דניאל
זדורוב. בלי ממצא חד-משמעי
צילום: ודים דניאל
צילום: אביהו שפירא
תאיר ראדה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים