שתף קטע נבחר

"החשוד ברצח תאיר היה מודה ברצח ארלוזורוב"

לדברי עורך דינו החדש של החשוד ברצח תאיר ראדה ז"ל, זדורוב, שחזר בו מהודאתו במשטרה, הוא אדם רגיש ושביר ואין פלא שהמשטרה גרמה לו להודות ברצח. "איך יוצאים בהצהרה כזו כאשר עדיין אין בידי המשטרה דבר?" שאל עורך הדין. זדורוב עצמו נמצא בתהליך לקבלת אזרחות ישראלית

יום לאחר שהודה ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל, חזר בו החשוד ברצח, רומן זדורוב, מהודאתו. עורך דינו, דוד שפיגל, אמר הערב (יום ד') ל-ynet: "מרשי הוא אדם רגיש ושביר, אני לא מתפלא שלחץ של המשטרה הצליח לכופף אותו ולגרום לו להודות בזה. אם המשטרה היתה לוחצת עליו יותר הוא היה מודה בסופו של דבר ברצח ארלוזורוב ואף משחזר אותו".

 

עו"ד שפיגל אמר עוד כי לדעתו מסיבת העיתונאים שערכה המשטרה אתמול, בה נמסר כי זדורוב הודה ברצח ושיחזר אותו, תמוהה ומוקדמת מדי. "האינטרס של המשטרה ברור, המשטרה היא גוף מרוט, מוכה וחבול אחרי פרשת בני סלע. הם צריכים להציג הצלחות.

 

"איך יוצאים בהצהרה כזו כאשר עדיין אין בידי המשטרה דבר? הרי בדיקות המעבדה עדיין לא חזרו, הרי היו מקרים בהם חשודים הודו ושיחזרו ואפילו הוגשו נגדם כתבי אישום ולבסוף התברר כי הכל עורבא פרח".

 

מוקדם יותר היום, השמיע טענות דומות גם עורך הדין אריה הרמלין מצפת שייצג את זדורוב בתחילת ההליכים נגדו. עו"ד הרמלין, שייצג בתחילת ההליכים את החשוד ברצח הודיע לבני משפחתו של זדורוב כי הוא מפסיק לייצג אותו. לדברי הרמלין ההחלטה התקבלה בהסכמה הדדית. 

 

רק אתמול הודיעה המשטרה כי זדורוב הודה במהלך חקירתו כי הוא שביצע את הרצח. לדברי המשטרה, הוא שיחזר בפני החוקרים את המעשה בחדר השירותים של בית הספר נופי גולן בקצרין. זדורוב, תושב קצרין נשוי ואב לתינוק בן חודשיים, הגיע ליישוב לפני כחמש שנים. הוא מועסק בחברת קבלנית, ועסק באחרונה בריצוף ובשיפוץ מקלטים ומרתפים בבית הספר.

 

במשטרה הסבירו שזדורוב נעצר בשל קרבתו לזירת הרצח, אך הוא הכחיש תחילה את המיוחס לו. אלא שמעצרו הוארך ובמהלך חקירתו המאומצת טען זדורוב כי בעת שעסק בעבודות בבית הספר התגרתה בו תאיר וגידפה אותו כיוון שסירב לתת לה סיגריה. לאחר שלא הסכימה להתנצל, גמלה בליבו ההחלטה לשלוף סכין ולרצוח אותה.

 

אבל במשטרה משוכנעים כי זדורוב הוא הרוצח. במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול בתחנת משטרת גולן אמר מפקד המחוז הצפוני, במשטרה, דן רונן: "אנו נמצאים לאחר שחזור של הרצח. בסבירות גבוהה מאוד עם כל הזהירות המתבקשת , החשוד ברצח הוא מי שעצור בידי המשטרה מזה כמה ימים. הוא הודה ושיחזר את הרצח של תאיר ראדה".

 

זדורוב ממתין לקבלת אזרחות ישראלית

בינתיים מתברר כי זדורוב ממתין בימים אלה לקבלת אזרחות ישראלית. החשוד ברצח הגיע לארץ מאוקראינה בנובמבר 2002 עם אשרת תייר, והאריך את שהותו בישראל מספר פעמים.

 

במהלך שנת 2004 התברר כי הוא מחזיק בידיו באשרות עבודה שאינן תקינות ותקפות וכי הוא אינו יהודי. בפברואר 2005 נישא זדורוב לאולגה, יהודיה תושבת ישראל, ולפני כחודש וחצי ילדה את בנם הבכור. מאז נישואיו החל זדורוב בהליך מדורג מול משרד הפנים, לקבלת אזרחות , הליך שצפוי להימשך כארבע שנים וכעת הוא מוגדר כאזרח ארעי בעל אשרת עבודה.

 

לפני כשלוש שנים הגיע זדורוב לקצרין והתגורר בביתם של הורי אשתו. עד מהרה הוא החל לעבוד בחברה קבלנית שערכה שיפוצים במוסדות ובבתים פרטיים. במסגרת אחת העבודות הוא הגיע למקלט בבית הספר נופי גולן ושעות אחדות לפני סיום יום עבודתו האחרון במקום הוא ביצע את הרצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ודים דניאל
התחרט. זדורוב
צילום: ודים דניאל
צילום: רפרודוקציה
נרצחה. תאיר ראדה ז"ל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים