שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איילון: התוכנית של לבני עדיפה על זו של פרץ
  חבר הכנסת שצפוי להתמודד בחודש מאי על ראשות מפלגת העבודה מול שר הביטחון, יוצא נגד התוכנית המדינית שהציג היום: "זו תפיסה שכשלה, מאחר שהיא מתנה ביצוע כל שלב בזה שאחריו". ח"כ דני יתום: "מדובר בתכנית שמטרתה פוליטית בלבד". ח"כ אופיר פינס תקף גם הוא את פרץ: "העבודה נמצאת בשלטון ושום דבר לא זז"

  חבר הכנסת עמי איילון התבשר אתמול  על כך שאהוד ברק יהיה אחד מיריביו בהתמודדות על ראשות מפלגת העבודה, והיום שמע על תוכניתו המדינית של יריב נוסף שלו על הבכורה - עמיר פרץ. שר הביטחון הציג בישיבת הסיעה תוכנית מדינית בת שלושה שלבים ואיילון מיהר להודיע כי הוא רואה בכך תפיסה כושלת, לא פחות.

   

  לדברי איילון תוכניתה המדינית של שרת החוץ, ציפי לבני (קדימה), עדיפה על זו שמציע יו"ר המפלגה שלו ושר הביטחון. "תפיסת השלבים של פרץ היא תפיסה שכשלה, מאחר והיא מתנה ביצוע כל שלב בזה שאחריו. דווקא שרת החוץ הגיעה למסקנה שצריך לשנות את הדרך ולא להתנות כל שלב בהפסקת האלימות".

   

  התוכנית של פרץ, "שתשלב את היוזמה הסעודית בנוסף לרעיון מפת הדרכים", כוללת בעיקרה שלושה שלבים: ייצוב מציאות ביטחונית וכלכלית חדשה, משא ומתן על עקרונות הסדר הקבע והרחבת הריבונות הפלסטינית, ומשא ומתן פרטני על הסדר הקבע ויישומו.

   

  חבר כנסת נוסף מהעבודה, דני יתום, יצא גם הוא נגד תוכניתו של פרץ ובתום הישיבה אמר: "שר הביטחון הציג תוכנית וירטואלית ולא מציאותית. כל עוד הרשות מורכבת משני ראשים לא ניתן להגיע לסיכום על העקרונות של הסדר הקבע. המירב שניתן להגיע אליו זה הפסקת אש ולהביא לשחרור גלעד שליט. פרץ כשר ביטחון צריך להבין שכל עוד חמאס בראש הרשות לא ניתן לקיים את השלבים השני והשלישי, לכן מדובר בתוכנית שמטרתה פוליטית בלבד".

   

  גם ח"כ אופיר פינס, שאמור אף הוא להתמודד מול איילון ופרץ על ראשות העבודה, יצא נגד התוכנית: "העבודה נמצאת בשלטון ושום דבר לא זז. אי אפשר לכתוב בתוכנית מדינית שוב על פינוי מאחזים כשאתה שר ביטחון שאחראי על הנושא הזה ולא פועל בעניין".

   

  יושב ראש סיעת הליכוד, גדעון סער, אמר כי "התוכנית העצמאית של שר הביטחון, שבאה בעקבות התוכנית העצמאית של שרת החוץ, מעידה כי לממשלה אין דרך ואין מדיניות ואיש הישר בעיניו יעשה. משעשע במיוחד להיווכח ששר הביטחון בחר לפרסם את תוכניתו רגע לאחר יציאתו של ראש הממשלה לביקור מדיני חשוב בסין".

   

  שמחון והרצוג בירכו על היוזמה

  אבל היו גם שרים אחרים בעבודה שפרגנו לפרץ על היוזמה החדשה. שר החלקאות, שלום שמחון, אמר כי הוא "מברך על כל תוכנית שנועדה לקדם את ההידברות עם שכננו". שר התיירות, יצחק הרצוג, בירך גם הוא על התוכנית והוסיף: "תמיד אמרנו שאנו רוצים לחזק את הציר המתון אל מול ציר הרשע. התוכנית הזו תשמש מצע לדיון בתוך מפלגת העבודה". יש לציין כי שמחון והרצוג הודיעו על תמיכתם במועדתו של אהוד ברק לתפקיד יו"ר המפלגה.

   

  חבר הכנסת ראלב מג'אדללה החמיא לתוכנית ואמר שהוא מקווה ששרי העבודה לא יתנהלו בממשלה בנושא התוכנית המדינית של פרץ כמו שעשו עם הקיצוץ הרוחבי בתקציב.

   

  גם במפלגות אחרות הגיבו על תוכניתו של פרץ. יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה: "ממשלת אולמרט לא מסוגלת לבצע אף יוזמה מדינית. לממשלה אין תוקף מוסרי לאחר שיצאה למלחמה ועדיין לא נתנה על כך את הדין. נראה, שכל מטרתה של היוזמה הזו היא השרדות פוליטית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניב קלדרון
  עמי איילון
  צילום: ניב קלדרון
  עמיר פרץ
  צילום: צפריר אביוב
  צילום: דודי ועקנין
  אופיר פינס
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים