שתף קטע נבחר

עיריית ראשל"צ: המדינה מגנה על אינטרסים פרטיים בפרשת איקאה

העירייה טוענת כי המדינה מנהלת מהלך לא הוגן ולא ראוי בנסיונותיה למנוע את הקמת סניף איקאה בראשל"צ. "בפרקליטות התגייסו לטובת גורמים אינטרסנטים", אומרים בכירים בהנהלת העירייה

עיריית ראשון לציון יצאה היום בהתקפה חריפה על הפרקליטות המתנגדת להקמת סניף איקאה בעיר, וטוענת שהפרקליטות מגינה בכך על אינטרסים פרטיים.

 

"לא ברור לנו כיצד המדינה, שמכרה את הקרקע לאיקאה, מתנגדת עכשיו להפעלת הסניף במקום", אמרו נציגי העירייה במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסו היום.

 

בעירייה טוענים שגורמים בעלי אינטרסים כלכליים הם אלה שמנהלים את המאבק המשפטי נגד איקאה. "בפרקליטות התגייסו לטובת גורמים אינטרסנטים והפרקליטות לא פועלת בהוגנות" אמרו בעירייה. 

 

המתקפה כנגד פרקליטות המדינה נוגעת לערעור שהגישה המדינה לפני שבועיים נגד יזמי איקאה ועיריית ראשל"צ.

 

המדינה ערערה על פסיקת בית משפט השלום אשר דחה את טענותיה ואת בקשתה לעצירת הפרוייקט ופסק כי היתר הבניה ניתן כחוק. 

 

בכתב הערעור טענה המדינה כי המהלך, במסגרתו הוציאו היזמים היתר לבניית מבנה תעשייה ולאחריו ביקשו וקיבלו היתר לשימוש חורג למסחר לתקופה של 10 שנים, אינו חוקי. בכתב הערעור ביקשה המדינה להורות על עצירת העבודות הבלתי חוקיות המתבצעות במקרקעין, ולמנוע את הקמתו של המרכז המסחרי רחב ההיקף.

  

עו"ד רועי בר היועץ המשפטי של העירייה אמר היום כי "לפני שהוקמה חנות איקאה בנתניה, הייתה זו עיר שנזרקים בה רימוני יד. עכשיו היא עיר שהפכה למוקד עלייה לרגל בשבת".

 

שמוליק טומשין, חבר הנהלה, אמר: "הכי קל להיות עיר כמו תל אביב, ירושלים או חיפה, שהמדינה רק הטיבה איתן ונתנה להם את כל משרדי הממשלה שמכניסים להם כסף מארנונה, ונמלי ים. לנו אין את זה, אז אנחנו צריכים להסתדר בעצמנו. כל הערים בישראל רצו את איקאה בתחומן והיו מוכנות לתת לה הרבה יותר הטבות."

 

הקרקע שבמחלוקת משתרעת על 98 דונם בראשון לציון ונרכשה על ידי חברת אירוס הגלבוע (זרוע הנדל"ן של איקאה ישראל) במכרז של מינהל מקרקעי ישראל בתמורה ל-109.2 מיליון שקל.

 

על פי הסברי העירייה, לאחר שאיקיאה רכשה את הקרקע, האמיר מחיר הקרקע באזורים הסמוכים לרמה של 450 אלף דולר לדונם. מחישוב שערכו בעירייה, אזור התעשייה הדרומי יכניס לעירייה 60 מיליון שקלים מדי שנה ממסים, בעוד שהתחזוקה של המקום תעלה לעירייה רק 15 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים