שתף קטע נבחר

012 קיבלה רישיון לספק טלפוניה אינטרנטית פנים ארצית

ספקית האינטרנט והשיחות לחו"ל תוכל להתחיל לשווק שירותי טלפוניה פנים ארציים המבוססים על תשתית אינטרנט (VOB) לאחר ניסוי בן שנתיים

חברת 012 קווי זהב קיבלה רישיון ממשרד התקשורת לספק שירותי טלפון נייחים פנים ארציים ותהיה החברה השלישית שמספקת שירותים כאלה בהצטרופתה לתחרות בין בזק ל-HOT.

 

החברה מספקת שירותי חיוג לחו"ל ושירותי אינטרנט, ובשנתיים האחרונות מספקת החברה שירותי טלפוניה בניסוי שאושר על ידי משרד התקשורת לכ-13,000 לקוחות תחת הקידומת 072, על גבי תשתית האינטרנט של החברה שפועלת על התשתיות הקיימות של HOT ובזק באמצעות טכנולוגית VOB.

 

הרישיון ניתן לחברה בעקבות החלטת משרד התקשורת משבוע שעבר לפתוח את שוק השיחות הפנים ארציות לתחרות בתחום הטלפוניה. המשרד הודיע כי חברות האינטרנט והסלולר יכולות להתחיל לספק שירותי טלפון קווי ולהתחרות בבזק ובחברת הכבלים הוט באמצעות התשתיות שלהן.

 

בזק בינלאומי מפעילה ניסוי דומה לטלפוניה פנים ארצית, אולם החברה לא יכולה לקבל כרגע רשיון מפעיל, וזאת בגלל הגבלה "תקופת הגנה" שנתן משרד התקשורת למתחרים, במהלכה כל "קבוצת בזק" (כולל בזק, פלאפון, בזק בינלאומי ויס) מנועה מלהציע שירות דומה, עד לשלב בו נתח השוק של הקבוצה, במונחי הכנסה, ירד מתחת ל-85%.

 

לאחרונה אישר הממונה על ההגבלים העסקיים את מיזוגה של החברה עם הספקית סמייל 015, אולם בשלב מדובר במיזוג אסטרטגי והשתיים עדיין פועלות כחברות נפרדות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מתחרה חדשה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים