שתף קטע נבחר

הנכים באשקלון לא יכולים לעלות לרכבת

בשל תקלה הדרגנועים והמעליות בתחנת הרכבת באשקלון לא פועלים כבר כמה חודשים - והנכים צריכים לנסוע בכוחות עצמם לאשדוד כדי לעלות לרכבת. "חיי הפכו לסיוט. בין רגע הפכתי למוגבלת", אמרה נכה המרותקת לכסא גלגלים מאשקלון העובדת בתל-אביב. הרכבת: "מתנצלים, התקלה תתוקן"

רכבת ישראל מתהדרת בכך שנכים רבים משתמשים בשירותיה, בשל האמצעים אותם היא מפעילה בתחנות. אך הנכים שמבקשים לנסוע מתחנת אשקלון נתקלים בבעיה - כבר כמה חודשים שהם לא יכולים לעלות לרכבת מכיוון שהמעליות והדרגנועים בתחנה מקולקלים.

 

חני עייש (38), המרותקת לכיסא גלגלים ממונע בשל מחלת ניוון, אינה יכולה לנסוע ברכבת למקום עבודתה בתל-אביב. "חיי הפכו לסיוט. בין רגע הפכתי למוגבלת".

 

בעלה רענן (39) הוסיף: "המצב הוא בלתי נסבל. כל יום אני נאלץ לקחת את חני לאשדוד ולהחזיר אותה בחזרה. אנחנו קמים מוקדם יותר ועומדים בפקקים. בנוסף אנחנו צריכים למצוא מישהו שייקח במקומנו את הילדים לבית הספר ולגן. ישנם גם זקנים שלא יכולים לעלות ולרדת במדרגות בתחנה, ולכן הם מעדיפים להישאר בבית.

 

"אנחנו מאוד מקווים שיתקנו את המצב במהרה, המזל שלנו הוא שעל אף המחלה אנחנו מקרינים שאנחנו לא מוותרים ולא מרימים ידיים".


חני עייש בפגישה עם סטיבן הוקינג 

 

גם עובדי הרכבת נותרים חסרי אונים לנוכח מצוקתם של הנוסעים הנכים. "ביום שישי לפני מספר שבועות צעיר המרותק לכיסא גלגלים ביקש לרדת בתחנה", סיפר אחד מעובדי תחנת הרכבת באשקלון. "כשהוא נוכח לדעת כי אין לא אפשרות לרדת באשקלון הוא נאלץ לנסוע בחזרה לאשדוד, אבל מכיוון שלא היה לא כסף הוא נאלץ להמתין באשדוד עד שהמאבטחים סיימו את עבודתם ולקחו אותו לביתו".

 

על אף הפניות הרבות של אנשים עם מוגבלויות לא נמצא פתרון לתקלה כבר זמן רב. פניות בעניין הגיעו ללשכתו של ח"כ חיים כץ (ליכוד), אשר פנתה לפני כשבוע ללשכת שר התחבורה, שאול מופז, אולם הנושא טרם הוסדר.

 

ח"כ כץ: "מדובר בחוסר רגישות ובהתעמרות לשמה. את הקשישים והנכים תושבי אשקלון והסביבה לא צריך לעניין בעיות לוגיסטיקה ותחזוקה של רכבת ישראל. נכים וקשישים זכאים להשתמש ברכבת ככלל האוכלוסייה, בפרט שאמצעי תחבורה אחרים אינם מותאמים לרובם. אני קורא למשרד התחבורה לפתור באופן מידי את העניין."

 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "בתחנה קיימת בעיית בינוי שדורשת תיקון משמעותי. הנושא נמצא בטיפול. אנו מתנצלים בפני הנוסעים על השירות ופועלים על מנת שהתקלה תתוקן בזמן הקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
רכבת. הנכים לא יכולים לעלות באשקלון
צילום: דלית שחם
צילום: אביגיל עוזי
ח"כ חיים כץ. פנה למשרד התחבורה
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים