שתף קטע נבחר

פקחים למען קדושה: בני-ברק נסגרת ב-23:00

הרבנים וואזנר וקרליץ התריעו על התגודדויות לקראת חופשת הפסח ועיריית בני-ברק תפקח על סגירת החנויות והקיוסקים שהפכו למוקדי משיכה ל"פורקי העול". סגן ראש העיר רובינשטיין: "פעם העיר היתה נרדמת ב-19:00 ועכשיו הפכה לעיר בלי הפסקה. זה בלתי נסבל"

הפעלתנות הרוחשת הפוקדת את העיר בני ברק במסגרת ההכנות לחג הפסח, הביאה עימה גם תופעות לוואי פחות רצויות, אשר הטרידו את מנוחתם של שניים מחברי מועצת גדולי התורה, הרבנים שמואל הלוי וואזנר וניסים קרליץ. בשבוע שעבר שיגרו שני הרבנים, מהמשפיעים בציבור החרדי, מכתב לראש עיריית בני ברק, יששכר פרנקטל וביקשו ממנו מפורשות לפעול לסגירת העסקים בעיר עד השעה 23:00 בלילה, זאת כדי למנוע נוכחות מיותרת של חבורות פורקי עול המשוטטים בסמוך לחנויות ומסכנים את בני הנוער וצביון קדושת העיר החרדית. העירייה מצידה כבר מוציאה את הפקחים לשטח.

 

"היות שבתקופה שלפני חג הפסח משוטטים רבים ברחבי העיר והרבה מהם אינשי דלא מעלי ר"ל (אנשים ללא מעלה רחמנא ליצלן) המסכנים את בני הנוער וצביון הקדושה של עירנו, הפתרון הוא אכיפה של חוקי העזר העירוניים", מפרט העיתון יתד-נאמן את תוכן מכתב הרבנים. "אנו פונים אליכם ומבקשים לעשות כל שביכולתכם ולא לחסוך שום מאמץ, לא לאפשר לחלוטין הוצאת סחורות על המדרכות ברחבי העיר, למנוע רוכלות, לאסור הפעלת רמקולים ולאכוף את החוקים בנוגע לשעות סגירת עסקים", נכתב בהמשך, "חוקים אלו חשובים לקדושת העיר ויש לאכוף אותם כל ימות השנה ללא שפרות על אחת כמה וכמה בתקופת חגי ישראל".

 

בשיחה עם ynet מסביר סגן ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין, את השינוי שחל בעיר החרדית שבגוש דן בשנים האחרונות. "מה שקרה לבני ברק הוא שהיא נגררה להיות עיר ללא הפסקה. בתי מאכל, קיוסקים, מסעדות ושאר עסקים שהפכו למקומות בילוי, נשארו פתוחים עד 2-3 לפנות בוקר. זה היה דבר בלתי נסבל. בפרט עכשיו בימי החופש. זה מוביל להתגודדויות ולא מוסיף רוגע. לא לבחורים ולא להורים. בני ברק הייתה עיר שנרדמת בשעה 19:00 בערב. היום אי אפשר לחזור 40 שנה אחורה, אבל גם המצב העכשווי הוא בלתי אפשרי".

 

עוד מוסיף רובינשטיין כי הדגש של הפיקוח העירוני יחול בעיקר על אותם בתי ממכר למזון וקיוסקים, שהפכו למוקדי משיכה והתגודדות לאותם "פורקי עול", ובכך הם מפרים את הסדר הטוב בעיר החרדית. למיגור התופעה, אף תוגברה מחלקת הפיקוח העירונית במשמרת מיוחדת של פקחים אשר יחלקו דוחו"ת לאלו אשר יתעקשו שלא לציית לחוקי העזר העירוניים הקיימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציךום: דניאל ב
שאוורמה בני-ברקית
ציךום: דניאל ב
צילום: ירון ברנר
אפשר להתרכז בהכנות לפסח
צילום: ירון ברנר
מומלצים