שתף קטע נבחר

היי, צפונה: מסע האופניים של התנועה הרפורמית

55 רוכבים חברי התנועה יצאו למסע דיווש מפרך בן חמישה ימים מירושלים לחיפה, ועל הדרך התרגשו להיפגש עם חברי קהילות רפורמיות בכרמיאל וטבעון. "המסע נועד לקדם מטרות חברתיות, והשנה נרתמנו לשיקום הצפון אחרי המלחמה", אומרים היוזמים

לבושה בחולצות אדומות בוהקות וחמושים בקסדות, חצתה השבוע קבוצת רוכבי אופניים נמרצת את כבישי הארץ. המשתתפים: 55 בני-נוער ומבוגרים חברי "התנועה ליהדות מתקדמת" בארץ ובעולם, בהם רבנים וחזנים אמריקנים. המסלול: מבית התנועה הירושלמי, בואכה ים המלח, דרך נופי ההרים של כביש הבקעה לעבר הכינרת, ומשם מערבה עד לנקודת הסיום בחיפה. המטרה: להכיר את נופי ישראל דרך הדוושות, ועל הדרך לתמוך בקהילות הרפורמיות הצפוניות המתאוששות מפגעי המלחמה. האירוע: מסע האופניים השנתי שעורכת התנועה.

 

"מסע האופניים של "התנועה ליהדות מתקדמת" מתקיים זה ארבע שנים ברציפות", מרחיבים היוזמים. "מגיעים אליו רוכבים מכל רחבי העולם, רובם רפורמים, בהם גם לא מעט רבנים וחזנים שמחליפים את החליפות המחויטות בבגדי רכיבה כדי לטייל ברחבי ישראל. המסע השנתי נועד לקדם מטרות חינוכיות וחברתיות והשנה היתה לו מטרה חשובה במיוחד - שיקום הקהילות הרפומיות באזור הצפון הארץ לאחר המלחמה, עבורן גויס סכום של כ-100,000 דולר בארצות-הברית".  


"התרגשנו לפגוש את הקהילות בכרמיאל וטבעון". משתתפי המסע מדוושים

 

 

"אני מרגיש שהמסע מחזק את הקשר שלי לארץ, לא הייתי יכול לטייל במקומות המופלאים שהגענו אליהם במהלך מסע האופניים בחיים, וזאת חוויה ציונית אמיתית", מכריז החזן הניו-יורקי רוס וולמן שלקח חלק ברכיבה המאומצת. חברתו למסע אורלי טל, רוכבת עיוורת המדוושת זו השנה הרביעית על אופני טנדם זוגיים, מתארת חמישה ימים שבהם "כל הגוף כואב מהמאמץ", אך תחושת שותפות אותה היא חלקה עם יתר המשתתפים.

 

"נוסף לרכיבה, המפגשים האנושים המעניינים עם אנשי קהילות הצפון היוו חלק חשוב מהמסע", מספרים אנשי התנועה. "התרגשנו מאוד לפגוש תושבים מכרמיאל וטבעון, שתיארו את תחושותיהם במהלך המלחמה והסבירו איך חשו, בפעם

הראשונה בחייהם, כפליטים בביתם שלהם. הם סיפרו לנו על המצוקה הנפשית, שלדבריהם היתה הגדולה הרבה יותר מהנזק הפיזי שנגרם לאזור, וליוותה אותם לכל אורך תקופת המלחמה".

 

בנקודת הסיום של המסע, בתוככי הנוף האורבני של חיפה השונה כל-כך מהמראות שליוו של המשתתפים, קיבלו את פניהם להקת תלמידי בית ספר רפורמי וחבורת ילדי קהילת "אור חדש". "אנחנו כבר מתכננים את המסע הבא", הם מסכמים בחיוך ומזמינים את כל מי שמעונין להצטרף. "הפעם הוא ינוע בין תל-אביב לאילת, ויעבור בדרך הבשמים לאורך הגבול הירדני והרי אילת". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוכבים
חוצים
מדוושים
ומצטלמים
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים