שתף קטע נבחר

עיר הבה"דים אושרה בממשלה: "תרומה דרמטית לנגב"

"החלטה היסטורית שתיצור מציאות חדשה לגמרי", כינה ראש הממשלה את האישור להקמת העיר הדרומית החדשה, שתאכלס בתוך מספר שנים 11 אלף חיילים. בחג הקרוב, הוא מציע לכולנו: סעו לצפון

הממשלה אישרה בצהריים (יום א') את הקמתה של עיר הבה"דים (בסיסי ההדרכה הצבאיים) בצומת הנגב. היא תאכלס בתוך מספר שנים 11 אלף חיילים ואנשי קבע.

 

"היום אנחנו מקבלים החלטה היסטורית, שתיצור מציאות

 חדשה לגמרי בנגב", בירך ראש הממשלה אהוד אולמרט על הצעד. "כל מה שהכרנו עד היום - לא ידמה למה שנכיר. זוהי תרומה דרמטית לפיתוח הנגב". אולמרט בחר לצטט את ראש מועצת רמת הנגב, שמוליק ריפמן, שהצהיר: "הנגב לא יכול היה לקבל מתנה יותר משמעותית ממדינת ישראל לקראת הפסח".

 

לצד המתנה לדרום, זרק אולמרט כדור גם לצפון הארץ - לשם הוא מציע לישראלים לטייל בחג הפסח, "כדי לראות שהמלחמה שם היא כבר זיכרון רחוק", בהצביעו על פעולות השיקום המואצות.

 

התוכנית להקמת עיר הבה"דים גובשה בשנים האחרונות במשרד הביטחון. לפי הערכות המתכננים, הקמתה תסתיים בתוך חמש שנים.

 

עיר הבה"דים תתפרס על שטח של 1,250 דונם. בעיקר יועברו אליה הבסיסים שנמצאים כיום בצריפין: בה"ד 6 (בית-הספר ללוגיסטיקה של צה"ל), בה"ד 7 (בית-הספר לתקשוב), בה"ד 11 (בית-הספר לשלישות), בה"ד 20 (בית-הספר לחמיש), בה"ד 13 (בית-הספר למשטרה צבאית), בה"ד החינוך, בה"ד 10 (בית-הספר לרפואה) וכן בסיס טירונות ובתי-הספר לחינוך, לתיאום וקישור ולממשל. מדי שנה יתקיימו בעיר 600 קורסים, בהם ישתתפו 1,700 אנשי קבע ו-6,300 חיילים בסדיר.  


 

העיר החדשה תחובר לתחבורה ציבורית ובכניסה אליה

תוקם תחנת רכבת. עוד יהיו בעיר: סופרמרקט, קניון, רשתות מזון מהיר, בריכת שחייה, מוזיאון, בית קולנוע, בנק, דואר, גני ילדים, בתי-ספר, בית-חולים, תחנת משטרה, ספריה, מגרשי כדורגל וכדורסל ובית-הספר לנהיגה.

 

הממשלה והצבא הודפים את טענות הארגונים הירוקים בדבר סכנה בריאותית, אשר נשקפת לתושבים ולמשרתים העתידים לשהות בעיר הסמוכה לאזור התעשייה הכימית רמת חובב. הם מבטיחים להמשיך בבדיקות תקופתיות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תרשים עיר הבה"דים
באדיבות דובר צה"ל
מתנה לדרום, טיול בצפון: אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים