שתף קטע נבחר

פרץ: מצטער שהסכמתי לכניסת ליברמן

שר הביטחון פותח הערב חזית חדשה נגד מפלגתו של ליברמן. "אני מצטער רק על דבר פוליטי אחד, שעליו היינו צריכים ללכת למשבר", אמר השר בחוג בית בתל אביב - וכיוון לכניסתו של ליברמן לממשלה. "גם אם הייתי מפסיד במרכז. לא הייתי צריך להקשיב לשרים שאמרו: מוכרחים להשאר בממשלה"

על מה מצטער עמיר פרץ? שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה כינס הערב (שבת) חוג בית בתל אביב לכמה מתומכיו במפלגת העבודה, ופתח חזית חדשה נגד ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן, כשאמר כי יש רגע פוליטי שעליו הוא מצטער במיוחד. "אני מצטער רק על דבר פוליטי אחד, שעליו היינו צריכים ללכת למשבר", אמר פרץ. "אני חושב על ההצבעה על כניסת ליברמן (לממשלה - א.ש.)".

 

פרץ היכה על חטא, על שהאזין לעצת כמה משריו, שגרסו כי יש להישאר בממשלה למרות כניסתה של ישראל ביתנו לממשלה. "ידעתי שהסיכוי לעבור את מרכז המפלגה, הוא סיכוי קלוש. היום, 25 אחוז ממרכז מפלגת העבודה זה אנשי קדימה, אנשים שהצביעו קדימה ופעלו למען קדימה. זה מרכז שקשה להעביר בו החלטות. אבל, כשאני חושב על ההצבעה על כניסת ליברמן, הייתי צריך ללכת (למשבר - א.ש.), גם אם הייתי מפסיד במרכז. לא הייתי צריך להקשיב לשרים שאמרו: מוכרחים להשאר בממשלה".

 

פרץ המשיך בחזית שפתח מול השר לעניינים אסטרטגים, אביגדור ליברמן: "זו נקודה שאני מרגיש שבה טעיתי טעות קשה, ואסור היה לי בשום פנים ואופן לתת לאירוע הזה להתרחש. גם אם הייתי מוצא את עצמי במיעוט במפלגה, וגם אם הייתי יוצא לבד מהממשלה".

 

פרץ דיבר עם תומכיו גם על הסיבות שבגללן בחר את תיק הביטחון: "שנה חלפה. ויש שאלה אחת שחוזרת, בטח בשכונות... והיא למה לקחת את הביטחון". הוא הסביר: "תהליך חברתי זה לא רק שאלה של חלוקת העושר של מדינת ישראל. גם לשם מגיעים. אבל בראש ובראשונה זו שאלה של יצירת סמלים ויצירת מעמד. חלק מהמעמד של הנושא החברתי, מושפע מהמעמד של מי שמוביל אותו".

 

פרץ דיבר על מסע שמובל בתקשורת להשמצתו. "אני חושב שבסופו של דבר, הציבור מרגיש את האמת. לא אכפת לי שינהלו עליי מסע שקשור לתפקידי במשרד הביטחון, ולא במפלגה. אבל לא אסכים שיפגעו בנושאים שקשורים לשמי הטוב. יש מקומות שעוברים את הקו האדום. יש מקומות שמגיעים להתרת דם. אני לא מתכוון לעשות שום מתקפה נגד אף אחד. אשתמש בכלים שעומדים לרשותי. גם איש ציבור יש לו זכות להגן על עצמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אנטי ליברמן. פרץ
צילום: ירון ברנר
נכנס לממשלה בהסכמה. ליברמן
צילום: ודים דניאל
מומלצים