שתף קטע נבחר

אולמרט דן עם רמון על שובו לפוליטיקה

ראש הממשלה ושר המשפטים לשעבר החליטו בפגישתם היום כי ידונו על חזרתו של רמון לזירה הציבורית לאחר שיסיים את ריצוי העבודות שנגזרו עליו לתועלת הציבור. בשיחות סגורות אומר רמון כי הוא לא פוסל לחזור ל"חיים שקטים ושלווים, רחוק מהבלאגן"

נמשכת חזרתו השקטה של ח"כ חיים רמון אל החיים הציבוריים. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נפגש אתמול (יום א') עם רמון בעניין שובו לזירה הפוליטית בתפקיד פעיל. השניים דנו בהשתלבותו מחדש בפוליטיקה, אולם מלשכתו של אולמרט נמסר כי השניים החליטו כי רק לאחר שיסיים רמון את שעות העבודה למען הציבור שהוטלו עליו על ידי בית המשפט, יוחלט "אם וכיצד" יחזור רמון לתפקיד כלשהו. רמון אמר בעבר כי בכוונתו להודיע על עתידו הפוליטי לאחר חג הפסח.

 

פגישתם של שני האישים סמוך לסיומו של חג הפסח הינה סמלית. משמעותה - לשדר כי רמון עוסק באינטנסיביות בעתידו הפוליטי, ועל פי ההערכות במערכת הפוליטית, הוא צפוי לשוב לפעילות בעתיד הקרוב. אולמרט מעוניין בשובו של רמון אל הפוליטיקה, וגם אל שולחן הממשלה, אולם לפי שעה לא ברור איזה תפקיד יוטל עליו.

 

בעבר הוזכר שמו של רמון כמי שיוכל להחליף את השר אברהם הירשזון במשרד האוצר, אם זה יצטרך להתפטר בשל החשדות החמורים נגדו והחקירות בפרשיות שבהן נקשר שמו. עם זאת, הירשזון עדיין לא התפטר, ולראש הממשלה אין כל כוונה להאיץ בו לעשות כן.

 

יצויין כי במהלך החודשים בהם נוהל משפטו, חש רמון כי הוא נמצא ב"סיפור קפקאי", ולא אחת אמר כי לאחר שיסתיים משפטו, הוא יעדיף לעזוב את הפוליטיקה ולפרוש לחיים שקטים. עם זאת, קירבתו לראש הממשלה היא גדולה, ואולמרט נראה מאוכזב לא פעם במהלך החודשים האחרונים לנוכח העדרותו של רמון משולחן הממשלה ומן החיים הפוליטיים.

 

מבחינת ראש הממשלה רמון הוא משענת פוליטית חשובה, שהוא זקוק לה על מנת להתנהל בתוך המערכת הפוליטית. על כן, על פי ההערכות, אולמרט לוחץ על רמון לשוב, על אף העובדה שגם רמון עצמו לא לחלוטין מעוניין לוותר על חייו הציבוריים, במיוחד לאחר סיום "פרשיית הנשיקה".

 

מעבר לפגישה עם ראש הממשלה, מנסה רמון לבחון את הלך הרוח בציבור הרחב ובעיתונות. הוא מעוניין, באמצעות "בלוני ניסוי" שונים שהוא מפריח בתקשורת, לבדוק כיצד מגיב הציבור הישראלי וכן התקשורת לאפשרות חזרתו לפעילות מלאה. מקורביו של השר לשעבר אומרים כי "אם גובה הלהבות ישאר נמוך, הוא יחזור לפעילות מלאה". או במילים אחרות: אם רמון לא יתקל בביקורת ציבורית חריפה, במאמרים שיכוונו נגד חזרתו ובמסע ציבורי נגדו של אירגונים שונים, תוך שבועות מספר הוא אמור לשוב לפעילות פוליטית מלאה.

 

מי ששוחח עם רמון בימים האחרונים, גילה אדם שמחפש בעיקר שקט ומתרחק מאור הזרקורים. רמון אומר בשיחות סגורות כי "אני רוצה לסיים את תקופת עבורות השירות שלי למען הקהילה, ואני רוצה חיים שקטים ושלווים, רחוק מהבלאגן".

 

רמון מדגיש בכל שיחה כי חזרתו אינה מובטחת במאה אחוזים, מספר על הנאתו הגדולה מטיול שערך בתאילנד לאחרונה, אולם מזכיר גם את המחוייבויות והחובות המוטלות עליו כאיש ציבור מרכזי בישראל המקורב לראש הממשלה. לכן, מדגיש רמון - הוא עדיין בתקופת התלבטות רצינית ומשמעותית. יצויין כי את עבודות השירות, אמור רמון לסיים לקראת סוף חודש מאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים רמון
צילום: ניב קלדרון
אהוד אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים