שתף קטע נבחר

חמאס: ישראל - המכשול העיקרי לעסקת שליט

נוכח הדיווחים על "אכזבה" בישראל מרשימת האסירים אומרים בממשלת החמאס: "בעמדה שהיא מבטאת, ישראל מאשרת שאינה רוצה בשחרורו של גלעד שליט ולא רוצה בהסכם". דובר הממשלה הפלסטינית: "הביטוי 'דם על הידיים' הוא אבסורדי"

"אין כל תירוץ לסרב לשמות שהוגשו לישראל". כך אמר בצהריים (יום ד') רזי חאמד, דוברו של ראש הממשלה הפלסטיני איסמעיל הנייה, שהתייחס למשא ומתן המתנהל על עסקה לשחרורו של החטוף גלעד שליט. "ישראל מהווה את המכשול העיקרי להשגת הסכם לחילופי אסירים", הוסיף חאמד.

 

חאמד הוסיף כי אם ישראל תוציא מהרשימה אסירים עם דם על הידיים - העסקה נועדה לכישלון: "הדבר יוכיח שישראל לא מעוניינת בהשגת פשרה לשחרור האסירים, אבל אם יש נושאים שנדרש בהם מו"מ נוסף - הרי שהמו"מ עדיין לא נגמר".

 

חאמד שוחח עם סוכנות הידיעות הצרפתית והתייחס גם לאכזבה שהביעו בישרלא נוכח רשימת האסירים שהגיש החמאס. "בעמדה שהיא מבטאת, ישראל מאשרת כי היא אינה רוצה בשחרורו של גלעד שליט ולא רוצה בהסכם", אמר.

 

גם על ההתנגדויות בישראל לשחרור אסירים עם "דם על הידיים" הגיב חאמד באומרו כי "אין כל תירוץ לסרב לשמות שהוגשו לישראל. הביטוי 'דם על הידיים' הוא אבסורדי, ואנחנו דוחים אותו מכל וכל".

 

דובר הממשלה הפלסטינית שוחח עם סוכנות הידיעות הצרפתית על רקע הדיון שהתקיים אמש בלשכתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט. ראש הממשלה כינס אתמול דיון ביטחוני ראשון בנוגע לרשימת האסירים, ובסופו הובעה "אכזבה" מרשימת האסירים שאת שחרורם דורשת תנועת החמאס.

 

"במהלך ההתייעצות הובעה אכזבה והסתייגות מרשימת האסירים אשר החמאס מבקש את שחרורם", נמסר מלשכת ראש הממשלה. "ישראל תמשיך את מגעיה עם מצרים בנושא זה, אולם נכון לעכשיו אין עדיין פתרון מסתמן". אולמרט הטיל איפול על פרטי הדיון, אולם נראה כי ישראל נוטה לשחרר אסירים עם דם על הידיים.

 

"אנו מבקשים להדגיש כי אמנם חלה התקדמות מסוימת במשא ומתן, אולם כפי שהבהרנו במהלך הימים האחרונים, הדרך להשלמתו עוד ארוכה. יש להתייחס בזהירות הראויה לפרסומים שונים המופיעים בהקשר זה, וזאת על מנת שלא ליצור ציפיות שווא. ליבנו עם משפחת שליט ואנו מחזקים אותה בעמידתה האיתנה במהלך החודשים האחרונים ומול גלי הפרסומים האחרונים בנושא, שבוודאי אינם גורעים מן הסבל המתמשך העובר עליה", נמסר עוד מלשכת ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ישראל מכשילה את העסקה. הנייה
צילום: איי פי
צילום: רפרודוקציה
גלעד שליט. מחזקים
צילום: רפרודוקציה
מומלצים