שתף קטע נבחר

חקירת הירשזון: החוקרים התמקדו בהלבנות הון

שר האוצר נחקר במשך שש שעות, והשיב לחוקריו על שאלות הנוגעות להלבנות הון בעמותות שונות, ובהן "מצעד החיים". גורמים המקורבים לחקירה סיפרו כי נמצאו מסמכים בארכיון הסתדרות העובדים הלאומית הקושרים אותו להעברות כספים

השר הירשזון הגיע הבוקר (ה') בפעם הרביעית, וכנראה לא האחרונה, למשרדי היחידה למאבק בפשיעה כלכלית בלוד. במשך שש שעות השיב הירשזון לשאלותיהם של החוקרים שהתמקדו הפעם בחשדות הקשורים להעלות מיסים.

 

כזכור, שר האוצר חשוד בשורה של עבירות: גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וכן רישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

חקירתו של השר הפעם לא התמקדה בפרשת עמותת ניל"י, מכיוון שרוב חומר החקירה בפרשה כבר מצוי בידי החוקרים. תחת זאת, נשאל הפעם הירשזון על מעורבותו בהעברות כספים מעמותות אחרות, שביניהן עמותת "מצעד החיים". כמו כן נשאל השר הירשזון על העברות כספים לחשבונות בנק אחרים ששייכים למקורביו.

 

החקירה בעניינו של הירשזון מתמקדת כעת בחשדות הקשורים להעלמות מיסים ולהלבנות הון, ולכן צוות לחקירה גם צוות חוקרים של רשות המיסים. מקורבים לחקירה אמרו כי מאז שנפתחה נתפסו מסמכים מארכיון הסתדרות העובדים הלאומית הקושרים את השר הירשזון להעברות כספים שלכאורה ביצע.

 

גורמים במשטרה אמרו בסיום חקירתו של הירשזון כי מדובר בחקירה מסועפת ומקיפה המכילה חומר חקירה רב, ולכן המשטרה ככל הנראה תאלץ לזמן את השר לחקירה פעם נוספת.

 

כבר לאחר חקירתו השלישית, שהתקיימה במהלך חול-המועד פסח, אמרו גורמי משטרה המקורבים לחקירה כי גובש די חומר לכאורה נגד הירשזון, שאמור לסלול את הדרך להגשת כתב אישום. לדברי הגורמים, בידי המשטרה היו די ראיות עוד לפני החקירה. מטרת החקירה, אם כן, היא בירור של מספר פרטים להשלמת התמונה ולקבלת תגובתו של הירשזון לעניין החשדות נגדו.

 

שר האוצר עצמו מוסיף להכחיש את החשדות. בנוגע לכספים אשר הגיעו לחשבונו, הוא טוען שאלה הועברו אליו מבנו עופר וכן מקרובת משפחה שמתגוררת בשווייץ, וסייעה לו בזמן שאשתו הייתה חולה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון. חשוד בהלבנת הון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים