שתף קטע נבחר

דיכטר לניצב כהן: "אתה הטוב ביותר אחרי גנות"

בטקס הענקת הדרגות לנציב שירות בתי הסוהר הנכנס, אמר השר לביטחון פנים כי יעקב גנות היה המתאים לתפקיד המפכ"ל, אך משטורפד המינוי - דודי כהן הוא המועמד הטוב ביותר. גם אולמרט הביע צער על כך שגנות לא מונה למפכ"ל

"דודי, אתה הטוב ביותר למדינת ישראל אחרי יעקב גנות". כך אמר היום (א') השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, למפכ"ל המיועד, ניצב דודי כהן, בטקס הענקת הדרגות לנציב שירות בתי הסוהר הנכנס, רב-גונדר בני קניאק, שנערך במשרד ראש הממשלה.


דיכטר ואולמרט עונדים לקניאק דרגות רב-גונדר (צילום: אלי מנדלבאום)

 

באירוע שבו סיים למעשה רב-גונדר גנות את שירותו כנציב שירות בתי הסוהר, אמר דיכטר: "חשבתי שגנות הוא המפכ"ל הראוי, אך לצערי לא הצלחתי במהלך הזה. גנות, אחריך בחרתי בדודי כהן בעצה אחת עם האנשים שמכירים אותו. אני מקווה שהתחנה האחרונה להחלטת הממשלה אכן תעבור".

 

השר לביטחון פנים תקף את אלו שטירפדו את מינויו של גנות למפכ"ל המשטרה: "לדעתי הפסילה לא מורידה מגנות או ממך (דודי כהן - ל.ש), אך זה מוריד הרבה מערכם של אותם בעלי לעז שבחרו להקניט את גנות ואותי. אני סומך עליך רב-גונדר גנות שתתגבר גם על האמירות האלה". 

 

דיכטר שיבח את ניצב שירות בתי הסוהר היוצא על תרומתו למדינה. "את המגבלה שלך רובנו מכירים. איבדת את העין שלך בשנת 1972 בגבול הצפון כשנסעת לחלץ חברים וקיבלת על-כך ציון לשבח. המגבלה הזו לא עמדה לך ביום פקודה, גם כשעמד על הפרק נושא המפכ"ל, תפקיד אותו חשבתי שאתה ראוי למלא".

 

גם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הביע צער על כך שגנות לא מונה למפכ"ל. "צר לי שהמינוי המוצדק שלך לתפקיד המפכ"ל לא התממש בגלל סיבות שלפי דעתי לא היו מוצדקות. אתה איש הגון, פטריוט נאמן, לוחם אמיץ ואזרח שאוהב את ארצו. אני מקווה שבזיכרון הקולקטיבי של עם ישראל יישארו הזיכרונות הטובים מכל הדברים שעשית". אולמרט איחל לקניאק בהצלחה ואמר לו כי הוא מקווה שייכנס לנעליו הגדולות של גנות.

 

גנות עצמו, שזכה לשבחים רבים, אמר: "לאחר 42 שנות שירות בהן עשיתי הכל למען מדינת ישראל, אני מרגיש שעדיין לא תרמתי מספיק למדינה. אני אסיר תודה למדינה הזו ומקווה שבהמשך אוכל להמשיך ולעשות למען המדינה". גנות איחל למפכ"ל הנכנס, ניצב דודי כהן, הצלחה בתפקידו החדש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיכטר. עדיופות שנייה
צילום: דודי ועקנין
ניצב דודי כהן. המפכ"ל המיועד
צילום: גיל יוחנן
רב-גונדר גנות. פורש אחרי 42 שנה
צילום: חיים צח
מומלצים