שתף קטע נבחר

ועדת טירקל אישרה מינוי דודי כהן למפכ"ל

ניצב דודי כהן עבר עוד שלב בדרך ללשכת המפכ"ל. השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, הודיע שיביא את המינוי לאישור הממשלה כבר ביום ראשון הקרוב

צעד נוסף לכיוון המפכ"לות. מינויו של ניצב דודי כהן לתפקיד המפכ"ל הבא של משטרת ישראל אושר בצהריים (יום ו') בועדת טירקל למינויים בכירים.

 

הוועדה דנה בכוונתו של השר לביטחון הפנים אבי דיכטר להביא את המינוי לאישור הממשלה. אחד מחברי הוועדה אמר לאחר אישור המינוי כי בחוות דעת של שני עמודים שמוגשת כעת לשרי הממשלה מצאו חברי הוועדה כי המינוי הוא ראוי ועומד בקריטריונים של טוהר המידות כנדרש. עוד אמר כי חברי הוועדה סומכים את ידיו של השר דיכטר למינוי דודי כהן למפכ"ל.

 

השר שוחח לאחר אישור המינוי עם השופט בדימוס יעקב טירקל והודה לו על המהלך. דיכטר הודיע כי יעביר את המינוי לאישור השרים כבר ביום ראשון הקרוב.

 

ניצב דודי כהן עבר את המשוכה שרב-גונדר גנות ויתר עליה, כאשר ועדת טירקל התעכבה באישור המינוי, ככל הנראה - על רקע ה"כתם" בעברו של גנות, שזוכה במשפט נגדו מאשמה של קבלת שוחד.

 

במכתבו לשר דיכטר שבו הסיר את מועמדותו מהפרק הודה גנות על האמון שניתן בו, אך ציין: "על אף אמונתי הגדולה באמת שלי, על אף רצוני להקדיש שנים רבות, המצטברות לתקופה העולה על 40 שנות שירות, לקידומה של משטרת ישראל, אינני מוכן כי הביקורת שדבקה בי תדבק במערכת. אינני רוצה כי הדינמיקה שהתפתחה תמשיך לחלחל את חלחוליה לתוך העתיד של משטרת ישראל, החשובה לי כל כך".

 

על רקע פרישתו של גנות - סיפרו קציני משטרה ששרתו תחת כהן בעבר כי המינוי בולט בעיקר בגלל הרקע הנקי של ניצב כהן, שלא דבק בו רבב לאורך שירותו.

 

דודי כהן, בן 52, נשוי ואב לשניים, הינו בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני בחינוך. הוא שירת בצה"ל בצנחנים ובמשטרה הוא משרת משנת 1977. כהן מילא שורה של תפקידי פיקוד ובהם מפקד תחנת הרצליה, מפקד קורס קצינים של המשטרה, מפקד היחידה המרכזית במחוז תל אביב, מפקד מרחב נגב, סגן ראש אגף המודיעין של המשטרה וראש אגף המבצעים של משטרת ישראל.

 מינויו של כהן, שנחשב לקצין מוערך ו"אפור", שלא זכה לחשיפה תקשורתית גבוהה, התקבל בתגובות חיוביות בעיקר. מפכ"ל המשטרה לשעבר, רב-ניצב בדימוס שלמה אהרונישקי, בירך על המינוי ואמר כי "התפקיד מתאים לדודי כהן כמו כפפה ליד". הוא הוסיף כי מינויו למפכ"ל "יחזיר לשוטרים את הברק לעיניים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהן. רב ניצב לעתיד
צילום: גיל יוחנן
טירקל. המינוי אושר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים