שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מצרים לחמאס: הקטינו את רשימת האסירים
  מקור מצרי אמר לעיתון הערבי "אל חיאת" כי המצרים מפעילים לחצים על תנועת החמאס כדי שזו תפחית את מספר האסירים ברשימותיה לקראת עסקת שליט. "אין עדיין שום דבר סופי. העסקה עדיין בראשית דרכה", הוסיף המקור. טוען: חמאס דורש 600 אסירים, מצרים לוחצת על 550

  מצרים מנסה להפעיל לחצים על חמאס, כדי שזה יסכים להפחתת מספר האסירים שהוא דורש לשחרר במסגרת עיסקה לשחרורו של גלעד שליט. העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון מפרסם הבוקר (יום ה') מפי מקור מצרי "מהימן" כי המתווכים המצריים משקיעים מאמצים בקרב חמאס כדי "להוריד את מספר האסירים אותו דורשת התנועה".

   

  על פי אותו מקור, "חמאס רוצה לשחרר 600 אסירים פלסטינים ואילו ישראל מסרבת לכך". לדבריו, "ישנם ניסיונות מצריים להוריד את המספר הזה ל-550 אסירים". ייתכן שמדובר במספר האסירים באחד משלבי העסקה הראשונים, שכן לפי פרסומים קודמים, הרשימה הראשונית שחמאס העביר כוללת דרישה לשחרורם של 1,400 אסירים. על פי דיווחים שונים, העסקה אמורה לכלול כמה שלבים של שחרור אסירים, כשהראשון ביניהם יתבצע עם העברתו של שליט לידיים מצריות.

    

  אותו מקור ציין עוד כי "ישנו משא ומתן שמנהלים המתווכים המצרים עם הפלסטינים כדי לשכנעם להסכים ל-550 (אסירים - ר.נ.)". הוא הוסיף עוד כי בישראל עדיין דנים בשמות האסירים הנכללים ברשימה שהגישה חמאס, כאשר לדבריו ישראל היא זו שתכריע בדבר ותחליט כיצד להתייחס לאסירים הללו ולגורלם. אותו מקור רואה בהמשך המשא ומתן והמגעים עם ישראל כ"סממן חיובי שניתן להסתמך עליו". הוא אף הביע תקווה כי שמותיהם של המנהיגים מקרב חמאס ייכללו בקבוצה השניה של שמות האסירים שישוחררו. "אין עדיין שום דבר סופי. העסקה עדיין בראשית דרכה", אמר, והוסיף כי ישנם מאמצים המושקעים כדי לתקן את הרשימה בין שני הצדדים.

   

  ברגותי בפנים

  לפני ימים אחדים הבהיר ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה ,כי מזכיר הפתח בגדה לשעבר מרואן ברגותי, מצוי ברשימת האסירים שדורש חמאס לשחרר, במסגרת עסקת השבויים המתגבשת. ברגותי מרצה בישראל חמישה מאסרי עולם. 

   

  ראש הממשלה הפלסטיני אמר את הדברים במסגרת נאום שנשא בהפגנה המונית בעזה, שהתקיימה למען שחרור האסירים הפלסטינים. דבריו עומדים בסתירה לאלה שהשמיע בסוף-השבוע האחרון סגנו, איש הפתח עזאם אל-אחמד, ולפיהם חמאס לא דרש את ברגותי בתמורה לשחרורו של גלעד שליט. דבריו של אל-אחמד הפתיעו רבים, לנוכח ההבטחות המפורשות שמסרו ראשי החמאס - ובראשם חאלד משעל - למשפחתו של ברגותי ולמקורביו, לפיהן שמו אכן נמצא ברשימה.

   

  ברשימה שהגיש ארגון חמאס לישראל, בתמורה לשחרורו של גלעד שליט, הוא דורש את שחרורם של 1,400 אסירים - חלקם "עם דם על הידיים". ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כבר רמז שהקריטריונים לשחרור יוגמשו - אולם הוא הבהיר כי ברגותי, שכאמור - נשפט בישראל למאסרי עולם בגין רצח - לא ישוחרר.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפרודוקציה
  גלעד שליט
  צילום: רפרודוקציה
  צילום: איי אף פי
  הפגנת נשות אסירים פלסטינים. ארכיון
  צילום: איי אף פי
  מומלצים