שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: אכזבה מרשימת האסירים של החמאס
  ראש הממשלה אולמרט ובכירי מערכת הביטחון ערכו דיון ראשון ברשימת האסירים שדורש החמאס לשחרר תמורת גלעד שליט. הרשימה המתוקנת תוחזר כעת לידי המתווך המצרי. ועדות ההתנגדות והחמאס חזרו והדגישו כי כל הקשחה בעמדות ישראל משמעותה פיצוץ העסקה

  הסוף עוד רחוק. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כינס הערב (יום ג') דיון ביטחוני ראשון בנוגע לרשימת האסירים שהועברה לישראל במסגרת מאמצי מצרים לסייע בשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. בדיון השתתפו שר הביטחון עמיר פרץ, ראש השב"כ יובל דיסקין, ראש המוסד מאיר דגן, המתאם המיוחד לשחרור החיילים החטופים עופר דקל וצוותו, ובכירים נוספים.

   

  ברשימת החמאס: מפקד קארין איי וגדולי המרצחים

   

  "במהלך ההתייעצות הובעה אכזבה והסתייגות מרשימת האסירים אשר החמאס מבקש את שחרורם", נמסר מלשכת ראש הממשלה. "ישראל תמשיך את מגעיה עם מצרים בנושא זה, אולם נכון לעכשיו אין עדיין פתרון מסתמן". אולמרט הטיל איפול על פרטי הדיון.

   

  "אנו מבקשים להדגיש כי אמנם חלה התקדמות מסוימת במשא ומתן, אולם כפי שהבהרנו במהלך הימים האחרונים, הדרך להשלמתו עוד ארוכה. יש להתייחס בזהירות הראויה לפרסומים שונים המופיעים בהקשר זה, וזאת על מנת שלא ליצור ציפיות שווא. ליבנו עם משפחת שליט ואנו מחזקים אותה בעמידתה האיתנה במהלך החודשים האחרונים ומול גלי הפרסומים האחרונים בנושא, שבוודאי אינם גורעים מן הסבל המתמשך העובר עליה".

   

  בוועדות ההתנגדות העממית, העומדות מאחורי החטיפה, ובחמאס ציינו בעקבות הודעת ראש הממשלה כי לא יגיבו באופן פומבי בשל התחייבותם למשלחת המצרית. עם זאת ציינו כי כל הקשחה בעמדות ישראל, משמעותה פיצוץ העסקה.

   

  לאחר הדיון היום תוחזר הרשימה לידי המתווך המצרי, עם הערות ותיקונים. במקביל, יערכו בישראל דיונים בהשתתפות השרים הנוגעים בדבר ולא מן הנמנע שהדבר יקרה במסגרת דיוני הקבינט הביטחוני. לאחר הסיכום על רשימת האסירים הפלסטינים תובא העסקה לאישור סופי בממשלה.

   

  אולמרט אמור לדון בסוגיית שחרורו של שליט בפגישתו בשבוע הבא עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. מקורות פלסטינים אמרו היום כי הם מקיימים בימים האחרונים מגעים רצופים עם יועציו של אולמרט כדי לקיים את הפגישה בין שני המנהיגים כבר ביום ראשון. מלבד נושא החייל החטוף, יבקש אבו מאזן להעלות בפגישה את הצורך לדון באופן מיידי בהרחבתה של הרגיעה לגדה וידגיש את הצורך בפתרון המשבר הכלכלי ברשות ומתן הקלות לאוכלוסייה הפלסטינית.

   

  בכיר החמאס, מוסא אבו מרזוק, התייחס היום למגעים לשחרורו של שליט, ואמר כי הם נמצאים בשלב משביע רצון, כהגדרתו. "הכדור נמצא כעת במגרש של ישראל", אמר. עם זאת, הוא הטיל ספק ביכולתו של ראש הממשלה אולמרט לקבל את דרישת הארגון, הכוללת שחרור אסירים פלסטינים הכלואים בישראל.

   

  בתוך כך, חוטפיו של שליט בחמאס ובוועדות ההתנגדות הזהירו כי אם ישראל תדחה את רשימת השמות - כל העסקה עלולה להתפוצץ. המתווכים המצרים הנמצאים בשטחי הרשות ביקשו מהארגונים הפלסטינים להימנע מהצהרות בנוגע לעסקה. ראש המשלחת הבטחונית המצרית הבהיר כי ההצהרות גורמות נזק למגעים, מה שעלול לטרפד את העסקה.

   

  בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. אכזבה מרשימת האסירים
  צילום: גיל יוחנן
  שליט. התקדמות יש, פריצת דרך - לא
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים