שתף קטע נבחר

משפחת ראדה: עדויות נוספות שזדורוב לא רצח

בני המשפחה הגישו באמצעות עורכי דינם חלק נוסף לעתירה שהגישו לבג"ץ ובה הם דורשים לפתוח מחדש את חקירת הרצח. בין העדויות החדשות: חתכים בצורת משולש על צווארה של תאיר, חבלות לא מוסברות על ראשה ושיחות בין תלמידים שטוענים כי הם יודעים מי הרוצח

בני משפחתה של הנערה תאיר ראדה הגישו היום (א') לבג"ץ עדויות נוספות המוכיחות לכאורה כי רומן זדורוב, הנאשם ברצח בתם אינו הרוצח האמיתי. לטענתם, מהדו"ח הפתלוגי של נתיחת גופתה של תאיר עולה שהיא נחבלה שבע פעמים בראשה - דבר שלא מוזכר בשחזור הרצח כפי שתיאר אותו זדורוב. בנוסף, אומרים עורכי הדין כי על גופתה נמצאו סימני דקירה יחודיים וביניהם שלושה חתכים בדמות משולש שנמצאו על צווארה.

 

לפני שבועיים הגישו בני המשפחה, באמצעות עורכי דינם שירה ומשה מרוז, עתירה לבג"ץ ובה הם מבקשים לפתוח מחדש את תיק חקירת הרצח. הראיות החדשות שהציגו היום מתווספות לבקשה. בין העדויות טוענים בני המשפחה ועורכי הדין כי עיון בפורום התלמידים של בית הספר מלמד שמספר תלמידים טוענים כי ידוע להם היטב מי מעורב ברצח, אך הם חוששים להיפגע על-ידי התוקפים. "יש סבירות גבוהה שמי שביצע את הרצח אלו בני נוער, ועל כן מדובר בהיבטים שמחויבים היו לחקור אותם עד תום", נכתב בבקשה.

 

בעוד שבוע אמורה הפרקליטות להגיב לטענות שהועלו על ידי עורכי הדין מרוז, שהציגו בבקשתם 15 טענות שונות שלטענת בני המשפחה לא נחקרו עד תום. בתוספת לבקשה שהוגשה היום, טוענים עורכי הדין כי במהלך עבודתם נתקלו בעובדות נוספות הדורשות חקירה מחודשת: "במהלך השבועות האחרונים נחשפו העותרים למספר ממצאים ראייתיים נוספים המחזקים את טענתם שחקירת המשטרה לא מוצתה על כל המשתמע מכך, ולכן העותרים מבקשים לחדשה בהקדם האפשרי".

 

"22 חבלות שונות, זדורוב הסביר רק ארבע" 

מהתוספת לעתירה עולה התמונה הבאה: בדו"ח הפתלוגי נקבע כי על גופה של תאיר נמצאו 15 פצעי חתך ושריטות שונים, כמו כן על הקרקפת שלה נמצאו שבעה אזורי דימום שונים שלא ניתן לקבוע אם נגרמו מחבלה ישירה כלומר ממכות או מנפילה. "לא יעלה על הדעת שהמנוחה נפלה על ראשה בשבעה אזורים שונים, במיוחד לנוכח העובדה שהיא נמצאה יושבת על האסלה", כתבו עורכי הדין.


זדורוב ועורך דינו בבית המשפט (צילום: ודים דניאל)

 

בהתייחסם לדו"ח הפתלוגי טענו כי על הגופה נמצאו סך הכול 22 סימנים של חבלות שונות, בעוד שזדורוב שיחזר את הרצח לעיני השוטרים וציין כי דקר את תאיר בין שתיים לשלוש פעמים. רק בהמשך תיקן את עצמו ואמר כי דקר אותה ארבע פעמים.

 

בנוסף מתייחסים עורכי הדין לסימנים היחודיים שנמצאו על הגופה: בסנטר נמצאו מספר חתכים המתלכדים לצורה של משולש, חתכים כאלו נמצאו גם על אזור הצוואר. על ידה השמאלית נמצא הכיתוב HURT ובהמשך ריבוע בצבע כחול. עוד נכתב כי כל החתכים נגרמו לאחר המוות: "מכאן שהרוצח המתין ליד המנוחה עד שדיממה למוות ורק לאחר מכן ביצע חתכים בידיה. מהשחזור שביצע הנאשם עולה כי הוא מדבר על מספר חתכים אקראיים שגרם למנוחה ולא על ביצוע צורות על גופה. הוא גם אינו מדווח על הכיתוב בידה".

 

עוד מתייחסים עורכי הדין לחולצה מוכתמת בדם שנמצאה מספר ימים לאחר הרצח בתוך פח האשפה של בית הספר, ולידה קצוות שיער שחורות וניירות טואלט הספוגים בחומר הנראה כדם. חולצה זו מתווספת לשתי חולצות נוספות מוכתמות בדם, שנמצאו במועדים שונים לאחר הרצח בשטח בית הספר.

 

עורכי הדין מרוז אמרו כי הם בטוחים שהעתירה החדשה תוביל לפתיחה מחדש של תיק החקירה, וכי השופטים לא יסכימו עם דעתו של פרקליט המדינה, שדחה בעבר בקשה דומה. בפרקליטות הגיבו בשבוע שעבר לבקשות השונות בעניין התיק ואמרו כי ""בניגוד לפרסומים בכלי התקשורת המגיעים מגורמים אינטרסנטיים יש בידי התביעה ראיות חותכות בתיק המובילות למסקנה החד משמעית כי זדורוב הוא אכן רוצחה של הנערה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילנה ראדה. אמה של תאיר
צילום: חגי אהרון
צילום: ודים דניאל
זדורוב. הרוצח?
צילום: ודים דניאל
עו"ד שירה מרוז
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים