שתף קטע נבחר

ברק או אילון? לשוק אכפת רק מביבי

בשוק הכרמל ובחוף הים בתל אביב השתדלו לא להתעסק בפריימריז בעבודה. מי שכן דיבר פוליטיקה בשוק - דווקא העדיף את מנהיג הליכוד. אחדים רוצים מתמודדים חסרי הניסיון: "זה מטאטא חדש ומטאטא טוב". ויש מי שמעדיף ותיקים יותר: "יש מועמדים שאינם מבושלים. צריך אפרסק מבושל"

המוכרים בשוק הכרמל, לא ממש התעניינו היום (ב') בפריימריז הנערכים במפלגת העבודה. אהוד ברק, עמי אילון, עמיר פרץ, אופיר פינס או דני יתום? לא אקטואלי. מבחינתם, יש רק מועמד אחד, דווקא מהליכוד. וקוראים לו בנימין נתניהו.

 

"כולם רמאים ושקרנים. זה שר ביטחון? אני רופא שיניים? לא, אני מוכר ירק. לא ברור למה שמו אותו שר ביטחון", אומר דוד (פטרוזיליה) ישראל, מוכר בשוק. "אהוד ברק? גם רמאי. נתן את כל המדינה. רק ביבי. אנחנו רוצים רק ליכוד", פסק ישראל.

"אני מהצד השני, רק ביבי", מסכים איתו המוכר בשכנות לדוכן, אדגר עסיס. "חוץ מדני יתום אני לא מכיר אף אחד. ברק מפוקפק קצת בעיני. מי שהיה פעם ראש ממשלה, לא יכול להיות שוב ראש ממשלה. באף מקום בעולם לא חוזרים אחורה". משה צפדיה, גם הוא מוכר בשוק, מוסיף: "אני לא מצביע מפלגת העבודה. חס ושלום. כל המועמדים לא טובים. עמיר פרץ? כישלון. אהוד ברק? ראינו מה עשה. לא מעניין אותי מי ייבחר בפריימריז, כי כל מי שיבוא יהיה יותר גרוע ממה שיש".

 

גם בחוף הים של תל אביב, לא מורגשת חגיגת הדמוקרטיה במפלגת העבודה. השאלה מי המנצח בטורניר המטקות היומי העסיקה קצת יותר את הנוכחים.

 

דוד ברין, לוחם אצ"ל בעברו וחבר ותיק במפלגת העבודה, כועס ומאוכזב מרשימת המועמדים: "אני חושב שזו שערורייה אחת גדולה. לא רואים פתרון באופק. כל אחד מהמועמדים שומר על הישבן שלו. גועל נפש. הנושאים החשובים לי זה מלחמה כנגד הקסאמים, נגד הפשע המאורגן ונגד השחיתות. יש לי ילדים ונכדים, אני במדינה משנת 1948, אני לא יכול לאבד לגמרי תקווה, אבל בכל מה שקשור למפלגת העבודה בהרכב הנוכחי, אין שום תקווה".

 

אליזבת מריצקי מעדיפה את עמי אילון. לדבריה "נראה לי שהוא קרוב לצבא ומבין בזה. גם ככה אף אחד במדינה לא יודע מה לעשות. אהוד ברק? היה פעם ולא הצליח ולכן לא יקבל אצלי הזדמנות שנייה. עמיר פרץ? שום דבר. ראינו כבר ואין מה להגיד, חוץ ממילים רעות".

 

לעומתה, יוסף לוטמן היה בוחר באהוד ברק: "אילון ישר, פינס ישר אבל הם לא מבושלים וצריך אפרסק מבושל. נכון, הוא עשה כמה טעויות, אבל מי לא עושה טעויות?".

 

דניאל אדרי טוען שהקרב האמיתי אמור להתרחש בינו לבין עמי אילון בדו-קרב של מטקות. "הוא נראה לי הכי אתלטי. ראיתי אותו קופץ מדרגות", הוא אומר ומבטיח להצביע למענו, אם ייבחר לראשות המפלגה. "אני אצביע אילון כי זה מטאטא חדש ומטאטא טוב. הוא ישר מהאחרים. אני רוצה מישהו בעל ידע, אילון אולי חסר ניסיון, אבל יש לו הרבה יועצים, הוא איש צבא. אחרים כבר עשו את שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מוביל בשוק
צילום: גיל יוחנן
אילון. דו-קרב מטקות?
צילום: דורון גולן
מומלצים