שתף קטע נבחר

נדחתה הצעת חוק איסור גלישה לקטינים במקומות ציבוריים

16 חברי כנסת הצביעו בעד, 27 התנגדו - כולל הקואליציה. ח"כ אברהם רביץ מאוכזב וטוען: "הממשלה מטומטמת"

נדחתה הצעת התיקון לחוק העונשין של חבר הכנסת אברהם רביץ מיהדות התורה, "איסור מתן שירותי שימוש באינטרנט לקטין".

 

16 חברי כנסת הצביעו בעד -27 התנגדו, כולל חברי הממשלה, שלא תמכה בחוק בנימוק כי אינו מתחשב בתלמידים המשתמשים ברשת לצרכים לימודיים. ש"ס, המפד"ל והאיחוד הלאומי תמכו.

 

ההצעה, שהונחה על שולחן הכנסת בפברואר האחרון, קובעת כי בעל עסק או עובד שימכור שירותי גלישה לקטין שלא מלאו לו 18 עלול לספוג שישה חודשי מאסר.

 

לדברי הרב רביץ, הממשלה סירבה לתמוך בהצעה כדי לאפשר לילדים להשתמש באינטרנט לצרכי הכנת שיעורי בית.

 

רביץ טוען כי הוא מכיר בעובדה שלא כל בתי הקפה-אינטרנט הם בתי פורנו והימורים, וישנם גם בתי קפה רגילים שמאפשרים גלישה אלחוטית, אבל הם לא הרוב, לטענתו.

 

"לא מדובר על איסור אינטרנט לקטינים בכלל - מדובר בבתי קפה שכל כולם מוקדשים לפורנוגרפיה זולה", הוא אמר ל-ynet, "הילדים הולכים למוסדות מפוקפקים וההורים לא יודעים".

 

דווקא בבית יש להם יותר מרחב פרטי לגלוש באתרים כאלו, מה שאין בקפה אינטרנט ציבורי.

 

"ההורים עשויים למנוע בעדם מלגלוש למקומות מסוכנים. בקפה אינטרנט זה לא עובד כך. כל אחד מקבל תא פרטי. אף אחד לא יכול לראות מה הוא עושה, אלא אם יציץ

 במיוחד, ומי יעשה את זה. יש שם מה שנקרא במדינות העולם פיפ-שואו".

 

ביקרת בעצמך בקפה אינטרנט, לצורך התחקיר?

 

"שלחתי אחרים לבקר ואמרו לי מה רואים שם, ומה בדיוק רואים הרואים. אני מבין שיש משתמשים עם צרכים לגיטימים, ולא כולם קטינים, אך יש גם כאלה".

 

ח"כ רביץ אף הביע תרעומת על בחירתה של הממשלה להתנגד לתיקון ומגנה אותה: "הממשלה התנגדה, מטומטמת כנראה. לפני שהם מביעים דעה, ראוי שיבדקו את הנושא. הקואליציה יצאה נגד החוק מבלי שבחנה את הנושא".

 

מה דעתך על הצעת החוק של אמנון כהן מש"ס, ששואפת לסנן את האינטרנט מפורנוגרפיה ואלימות גם בבית?

 

"לפי דעתי החוק ראוי, כי הוא מבקש לתקן את החברה בכלל, אבל אני גם איש פרקטי ומבין שזה לא יעבוד, ושמגיני החופש יקימו צעקה. החוק שאני הצעתי מוגבל למקומות מאוד מסוימים. זו הרחבה לחוק שמגביל את השימוש בסיגריות. בהצעת החוק שלי גיל הסף נקבע ל-18, אבל הייתי מוכן להפחיתו ל-16".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רביץ. "הממשלה מטומטמת"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים