שתף קטע נבחר

ילדים, היזהרו מהאינטרנט, יש לה קרניים

רביץ, לארקפה נכנסת פעם? זה גם בית קפה אינטרנט. אפשר לגלוש שם, ובחינם. בוא נסגור גם אותו. ניב ליליאן אומר די להצעות חוק פופוליסטיות המנותקות מהמציאות

הצעות החוק האוויליות ממשיכות להתקיף אותנו מכל עבר. המחוקק המצטיין של היום הוא ח"כ אברהם רביץ, אשר בשם ההגנה על ילדינו הרכים, מעוניין להכניס לכלא כל עובד של עסק המוכר אינטרנט בכסף ומאפשר לקטינים לגלוש.

 

על פי הצעת התיקון לחוק העונשין, ייאסר על חברות למכור שירותי אינטרנט לקטינים מחוץ לביתם. הצעת החוק קובעת שישה חודשי מאסר לבעל בית עסק או עובד אשר ימכור שרותי גלישה למי שטרם מלאו לו 18 שנים. בדברי ההסבר להצעת החוק טוען רביץ כי לקטינים "אין את שיקול הדעת הנכון והזהירות הראויה להימנע מהסיכונים הכרוכים בגלישה באינטרנט, הן מחשיפה לאתרים שאינם ראויים לקטינים והן מיצירת קשר וירטואלי העלול להביא לתוצאות קשות מבחינה חינוכית ומוסרית".

 

הכוונה טובה, אבל בנוסח הגורף הנוכחי - רביץ יכניס גם את עובדי ספקיות האינטרנט לכלא. רביץ טוען שבבית, ההורים מפקחים, ושהילדים הרכים חסרים שיקול דעת וזהירות מפני המפלצות בחושך הגדול שנקרא אינטרנט.

 

המצב האמיתי הוא הפוך. מחקר של פרופ' דפנה למיש מאוניברסיטת תל אביב, שפורסם לפני מספר שבועות מגלה כי להורים אין מושג מה עושים הילדים בחדר לבד מול המחשב. מצד שני, קובעת למיש כי לנוער יש מספיק "שיקול דעת וזהירות ראויה". 

 

אז די להצמיח לאינטרנט קרניים, ודי להצעות החוק הפופוליסטיות והמנותקות מהמציאות.

 

רביץ, לארקפה נכנסת פעם? זה גם בית קפה אינטרנט. אפשר לגלוש שם, ובחינם. בוא נסגור גם אותו. ח"כ רביץ ימצא שותף מפתיע בדמות מפקד מפלג עבירות מחשב, אבי אביב, התומך ברישום הגולשים ברשתות אינטרנט ציבוריות - כדי לשמור על הילדים. הסכנה המוחשית מגיעה מאלה אשר בשם ההגנה על הילדים מוכנים להכניס לככלוב את מרבית החברה הבוגרת והנורמטיבית. זה החושך האמיתי, שהוא גם אפלה של בורות משוועת.

 

נרשמתם כבר לניוזלטר החדש שלנו? הוסיפו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם בתיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו את מהדורת סיכום היום שלנו - עם קישורים מעניינים והערות על המצב

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהדות התורה
לא יושב בבתי קפה. רביץ
צילום: יהדות התורה
מומלצים