שתף קטע נבחר

בעקבות וינוגרד: "הגרעין הקשה ימשיך במאבק"

לפני כחודש נאספו רבבות בכיכר כדי לקרוא לראש הממשלה לפנות את מקומו, היום קיפלו מנהיגי המאבק את אוהל המחאה מול ביתו של אולמרט: "ציפינו לאנשים רבים יותר, אבל מי שהיה כאן היה נחוש מאוד בדעתו"

המחאה בעקבות דו"ח וינוגרד נמשכת. מאות מפגינים נאספו הערב (א') מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים לעצרת מחאה תחת הסיסמא "לוקחים אחריות - זה לא נגמר בכיכר". המפגינים קראו לאהוד אולמרט להתפטר מתפקידו בעקבות הכשלים שנחשפו בדו"ח החלקי שפרסמה ועדת וינוגרד בנוגע להתנהלות הדרג המדיני והצבאי במלחמת לבנון השניה, ולציבור לקחת אחריות ולא לאפשר למנהיגים להמשיך בתפקידם.

 

ההפגנה הערב חתמה 34 ימים בהם ישבו מספר אנשים במאהל מחאה מול ביתו של אולמרט. המפגינים, בראשותם של איתי הררי, סטודנט בן 28 מהרצליה וזיכרי זינר, סטודנט בן 27 מירושלים, יצאו מתל אביב בהליכה רגלית לעבר ירושלים ביום שלאחר פרסום מסקנות הדו"ח והתיישבו באוהל המחאה, בו קיימו מאז משמרות והחתימו את העוברים ושבים על עצומה.

 

"אנו מציבים רף חדש לכל המנהיגים שיבואו אחרי אולמרט, כדי שידעו שאם הם לא מתחשבים ברצונותיו של הציבור ולא מקיימים את הדברים שבגינם נבחרו, הם צריכים ללכת הביתה", אמר הררי ל-ynet. "אנחנו לא רוצים שהקשר בין הציבור לבוחריו יתקיים פעם בארבע שנים בקלפי. לא נוותר ולא נפסיק להיאבק עד שאולמרט ילך הביתה".


המחאה מול ביתו של אולמרט. מבטיחים להמשיך (צילום: גיל יוחנן)

 

בעצרת הערב נאמו מוטי אשכנזי, שהוביל בעבר את המאבק להחלפתה של ממשלת גולדה מאיר לאחר מלחמת יום הכיפורים, האלוף במילואים ויו"ר תנועת תפנית - עוזי דיין, הורים שכולים, תושבי שדרות ואנשי מילואים. "אני מרוצה מאוד כי נוצר פה גרעין קשה", הוסיף הררי.

 

"יצרנו חיבור של כל התנועות החברתיות הגדולות. אמנם ציפינו לאנשים רבים יותר, אבל מי שהיה כאן היה נחוש מאוד בדעתו ולהוט להמשך המאבק. הגרעין הקשה הזה ימשיך במאבק ואפשר לסמוך עליו שלא יפסיק עד אשר תושג המטרה".

 

לקראת פרסום הדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד במהלך הקיץ מתכננים הררי וזינר להמשיך בפעילותם על ידי ארגון עצרות נוספות, הפגנות, תהלוכות ומשמרות מחאה, כדי להשאיר את הנושא על סדר היום הציבורי ולהגיע לכמה שיותר אנשים בארץ. "המחאה שלנו לא נגמרת פה", הודיע זיכרי. "נמשיך במאבק גם לאחר שאולמרט ילך הביתה כדי לגרום לפוליטיקאים שיבואו אחריו להתייחס לציבור ולא לזלזל בו. חשוב שהם ידעו שאם הם מתעלמים מהציבור הציבור פשוט ישלח אותם הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתי הררי. "שהציבור יקח אחריות"
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. "עד שיילך הביתה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים