שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דרושים: 600 אלף משקיעים

  מה קורה כשיוצר קולנוע צעיר רוצה לעשות סרט בכל מחיר אבל צריך בשביל זה 6 מיליון דולר? הוא מבקש מהצופים לקנות כרטיס עוד לפני שהסרט הופק. עידו אנג'ל מאמין שזה מה שישיג לו את המימון ל"הפיאסקו הגדול של המלחמה האחרונה"

  מי רוצה לשלם 6 מיליון דולר על "הפיאסקו הגדול של המלחמה האחרונה"? אולי אתם. עידו אנג'ל, יוצר קולנוע צעיר, בנסותו לגייס מימון לתסריט שכתב לסרט קולנוע, לו קרא  "הפיאסקו הגדול של המלחמה האחרונה", פונה אל הלב שלכם, לפני שהוא הולך לחפש מימון בקרנות הקולנוע.

   

  "מישהו שהראתי לו א התסריט שאל אותי למה הסרט מתחיל ב-ה' ולא בא' כי אנשים שמחפשים סרטים ב'עכבר העיר' לא מדפדפים עד האות ה', והוא רוצה להגיע למכנה משותף רחב ככל האפשר", אומר אנג'ל, בן 32, מרצה לקולנוע בבית ברל. אנג'ל החליט לא להתפשר, להשאיר את האות ה' בתחילת הסרט ולנסות מודל שיווקי שונה.

   

  ביום חמישי (14.6) הוא השיק אתר אינטרנט מיוחד לשם גיוס כספים לסרט. אנג'ל מבקש מהגולשים באתר לרכוש כרטיסים מראש ל"פיאסקו" (שכאמור עוד לא צולם) בסכום של 10 דולר לכרטיס. מי שמחליט לשלם עושה זאת על סמך סינופסיס שנמצא באתר, ושירים מתוך הסרט שיעלו שם בקרוב. נכון להיום (א') הוא גייס כבר 990 דולר דרך רכישות כרטיסים.

   

  "בהדרגה אעלה עוד קטעים מהתסריט ושירים נוספים ממנו", מבטיח אנג'ל. "אני רוצה לתת לאנשים להחליט לשלם עבור משהו שהם אוהבים, במקום לאהוב, או לא לאהוב, משהו שהם כבר שילמו עליו".

   

  תסריט משוגע

  "הפיאסקו של המלחמה הבאה" הוא יצירה ישראלית מקורית. מאוד מקורית. סרט עתידני שחציו תיעודי ותשולב בו אנימציה, שיכלול גם שירי מחזמר. "הסינופסיס שבאתר בכוונה מבטיח יותר מאשר מגלה", מסביר אנג'ל. "מדובר בתסריט מאוד משוגע, חצי מוקומנטרי. הוא מתרחש ב-2033 ומספר על מלחמה שפרצה בשנת 2015 באמצעות פלאשבקים שחווה הדמות הראשית, תמיר. הוא וחברו הטוב צפריר עובדים על מחזמר שמתאר את המלחמה ותוצאותיה, ומסתכסכים. את הרקעים שלו החלטתי לעשות באנימציה, בגלל הרקע שלי בתחום וגם מפני שלדעתי הם יהיו הרבה יותר חזקים ככה. חישבתי שתקציב מינימלי לסרט כזה צריך להיות בסביבות ה-6 מיליון דולר".

   

  ומהו הפיאסקו של המלחמה הבאה?

   

  "זה מאוד מורכב ומעניין ואת כל הפרטים יהיה אפשר לקרוא בשלב מאוחר יותר באתר".

   

  אנג'ל זקוק ל-600 אלף איש שירכשו כרטיסים ל"פיאסקו" שעוד לא הופק. "הסרטים הכי מצליחים פה הצליחו להביא 150 אלף איש לקולנוע. בינתיים גייסתי 90 דולר והשגתי מעצבת שתעצב את הרקע של העיר תל אביב של 2033. אני אשתף את הגולשים בשירים, בסצינות ובהכנת הארט, כך שמה שיהיה באתר זה בעצם אונליין מייקינג אוף, שאנשים יהיו שותפים לו.

   

  "ואם מישהו מאיראן יקנה כרטיסים לסרט ולא תהיה הקרנה בארצו - אני אשלח לו דיוידי, כך שאני מבטיח שכל מי שיקנה כרטיס לסרט, יראה אותו, וכל מי שירכוש כרטיס יקבל קרדיט בסרט".

   

  אם הכל יעבוד, זו תהיה רשימה מאוד ארוכה של קרדיטים.

   

  "מבחינתי, שבסוף הסרט תהיה חצי שעה של קרדיטים, העיקר שיהיה סרט".

   

  ואם חלילה הסרט לא יצא לפועל? הצופים יקבלו חזרה את כספם?

   

  "לא. הכסף של הרוכשים נכנס ישירות להפקה. זה כתוב בתנאים באתר. חוץ מזה שהסרט יצא"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עידו אנג'ל. בדרך לשישה מיליון
  לאתר ההטבות
  מומלצים