שתף קטע נבחר

אשתו של ח"כ מרציאנו: השוטרים עשו ספין

מירי מרציאנו אומרת שבעלה לא ברח מהשוטרים, אלא חיכה חצי שעה עד שהשוטרים איפשרו לו לנסוע. היא לא מכחישה שבעלה התגלח בנהיגה ומותחת ביקורת על המתנדבים שדיווחו שהח"כ ברח "למה שנברח? עברנו ברמזור אדום? דרסנו מישהו? הרי הם רשמו את הפרטים"

"השוטרים עיכבו אותנו לכמעט חצי שעה ובסוף איפשרו לנו לנסוע". מירי מרציאנו, אשתו של יו"ר סיעת העבודה בכנסת, ח"כ יורם מרציאנו, מספרת היום (ו') ל-ynet על מה שקרה, כאשר מתנדבי תנועה תפסו את בעלה מתגלח תוך כדי נהיגה. לדברי מתנדבי משטרת התנועה, הוא סירב לקבל את הקנס, חטף מידיהם את הרישיונות ונמלט. לה יש גרסה אחרת.

 

מירי מרציאנו היתה עם בעלה בזמן שמתנדבי משטרת התנועה הורו לו לעצור בצד הדרך: "נסענו לפגישה. היינו נינוחים. נכון - יורם התגלח וזו טעות, אבל לא עשינו שום דבר מעבר. לא התעמתנו עם השוטרים. שמענו רדיו באוטו וחיכינו לרישיונות. הדבר היחיד שיורם ביקש מהשוטר זה להזדרז כי מיהרנו לפגישה. יורם הסביר לו שהוא ממהר לפגישה, ואמר שלא איכפת לו לקבל את הדו"ח הביתה בדואר. אחרי כמה דקות ירדנו לכיוון הניידת כדי להגיד להם שוב שאנחנו ממהרים, אבל המתנדב טרק את הדלת בצורה אגרסיבית".

 

לדבריה, רק לאחר שקיבל בעלה את הרשיונות הם המשיכו בדרכם. "חזרנו לאוטו ואחרי כמה דקות יורם ירד שוב. הוא התקשר לקצין הכנסת שביקש לדבר עם המתנדב, אך המתנדב סירב לדבר איתו. חלפו עוד כמה דקות, המתנדב הגיע אלינו ויורם יצא לעברו. הוא נתן לנו את הרישיונות, אמר לנו שאנחנו יכולים לנסוע ואמר משהו בסיגנון: 'מכירים אותך כבר אתה'. זה יפה להעליב איש ציבור? עיכבו אותנו כמעט חצי שעה ובסוף אפשרו לנו לנסוע. למה שנברח? עברנו ברמזור אדום? דרסנו מישהו? הרי הם קיבלו את הפרטים, הם רשמו אותם".

 

היא מספרת על "תחושה קשה" מאז המקרה. "אני לא מתראיינת אף פעם, אבל הפעם פשוט הייתי שם וזה כואב. זה לא הוגן. יכלו לתת לנו דו"ח וזהו. אני קמה בבוקר ושומעת שבעלי נמלט. אני הייתי איתו וממש לא ברחנו. ההרגשה מאוד קשה. אנחנו לא ברחנו בשום אופן. איפשרו לנו לנסוע. נכון הוא איש ציבור, הוא צריך לשמש דוגמה ולא התכחשנו לדו"ח על הגילוח. להיפך, יורם אמר לו אתה צודק, תרשום לי דו"ח. זה המחיר שאנחנו צריכים לשלם? אנחנו לא יכולים לצאת לשום מקום? אני גאה ביורם שהוא לא התווכח עם המתנדבים. היו גם עדים שעברו שם וראו. אם הוא נמלט זה הרי מצב מסוכן... היו צריכים לעצור אותו באופן מיידי...".

 

רעייתו של ח"כ מרציאנו אומרת כי היא חשה שהמתנדבים רצו להרוויח כותרות בתקשורת על גבו של בעלה. "אני מרגישה שאחרי שהם ראו חבר כנסת, הם חיפשו לעשות ספין. אין לי נגדם שום דבר, הם בסך הכל מתנדבים שרוצים לעשות את עבודתם. אבל יש יחס לבני אדם".

 

קצין הכנסת, יצחק שדר, אמר בעקבות התקרית כי שמע את ח"כ מרציאנו אומר במהלך האירוע לאדם עמו שוחח: "תן לי דו"ח או שתשלח לי אותו הביתה". לדברי קצין הכנסת, "לא נראה לי הגיוני שמרציאנו יברח מהמקום לאחר שאמר את הדברים האלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ מרציאנו. לא ברחנו
צילום: אבי מועלם
מומלצים