שתף קטע נבחר

מחאה: עצומה נגד חסינות הווטרינרים הרשותיים

אזרחים אוהבי כלבים וחתולים החליטו להקים קול מחאה בדמות עצומת רשת נגד משרד החקלאות, בטענה כי בכוונתו להעניק חסינות לווטרינרים רשותיים שחרגו מסמכויות תפקידם. "לא יכולנו לשתוק נוכח הזוועות", אומרים הפעילים. "מדובר בדמגוגיה זולה וריקה מתוכן", משיבים מנגד אנשי משרד החקלאות

אזרחים הפעילים למען בעלי-החיים החוששים לגורלם של כלבים וחתולים בהסגרים העירוניים ברחבי הארץ, העלו בתחילת חודש מאי עצומת מחאה ברשת נגד משרד החקלאות. לדברי היוזמים, העצומה הנושאת את הכותרת "עוצרים את הווטרינרים הרשותיים המתעללים!", הינה צעד ראשון במאבקם נגד מדיניות משרד החקלאות בעקבות אכיפה כושלת של חוק צער בעלי-חיים.

 

"לאחרונה נחשפו בכלי התקשורת חשדות בנוגע למקרי התעללות מחרידים לכאורה של וטרינרים רשותיים בכלבים", אומרים הפעילים המעדיפים לשמור על זהות אנונימית. "וטרינרים החשודים שהמיתו כלבים בריאים ולא מסוכנים בניגוד לחוק, זמן קצר לאחר הסגרתם, החזיקו רבים אחרים בתנאים שהביאו למותם של חלקם ברעב ובצמא עדיין נשארים בתפקידם".

 


גופות כלבים בתחנת ההסגר העירונית בטבריה (צילום: שי ארז)
 

לטענתם, משרד החקלאות לא מגנה את מעשי הוטרינרים ואף פועל לגיבוש נוהל שנועד למעשה להעניק חסינות לווטרינרים ברשויות המקומיות, מפני העמדה לדין בגין עבירות על חוק צער בעלי-חיים.

"החסינות מעניקה לווטרינרים רישיון להתעלל בבעלי חיים ללא עונש ויש להוציא את הפיקוח על יישום החוק ואת הפיקוח על רווחת בעלי-החיים בהסגרים העירוניים מידי משרד החקלאות", הם מציינים ומדגישים כי המשרד מעוניין בכך שחקירות לגבי חריגות וטרינרים מסמכותם, ישארו בידי המשרד. "יש להפקיד את סמכויות החקירה והאכיפה בידי המשטרה בלבד".

 

יוזמי העצומה הצליחו לסחוף אחריהם 18 ארגונים ועמותות גדולות הפועלות למען בעלי-החיים בישראל וכמעט כ-7,000 חתימות נאספו מאז שעלתה העצומה לאוויר. גם השחקנית ריקי בליך, בעלת כלבה וארבעה חתולים הודיעה על הצטרפותה למאבק והפעילים מנסים כעת לגייס סלבריטאים ותומכים נוספים ליוזמתם.

 

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה: "השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר מתנגדים למתן חסינות אוטומטית בפני החוק לרופאים ווטרינרים, במיוחד לאור העובדה שמדובר בנושאי משרה ציבורית. מדובר בדמגוגיה זולה וריקה מתוכן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מי שומר על הכלבים?
צילום: שי ארז
מומלצים