שתף קטע נבחר

החשוד בהטרדה, מציע חוק נגדה

חבר הכנסת יצחק זיו מהגמלאים, שנגדו הוגשה תלונה על ביצוע מעשים מגונים באשה, הגיש לאחרונה הצעת חוק הקובעת כי חבר כנסת לשעבר שהורשע בעבירת פשע לא יקבל יותר תשלומים. האם הוא הראשון שייפגע מהחוק?

כשסגן יו"ר הכנסת, ח"כ יצחק זיו, הגיש את הצעת החוק הזו הוא בטח לא חשב שהיא עשויה אולי ביום מן הימים לשמש נגדו. ח"כ זיו (הגמלאים), שצפוי להיחקר במשטרה באזהרה לאחר שאשה התלוננה כי ביצע בה מעשים מגונים, הגיש הצעת חוק, לפיה חבר כנסת לשעבר שיורשע בעבירה מסוג פשע לא יקבל תשלומים.

 

הצעת החוק, שהגיש ח"כ זיו, קובעת כי חבר כנסת שהורשע בעבירה מסוג פשע, וההרשעה או ההליכים הפליליים התקיימו בעת שכיהן כחבר כנסת, ראשי בית המשפט, בנוסף לכל עונש שיטיל עליו, לקבוע כי ישללו ממנו תשלומים מכוח חוק גמלאות לנושא משרה ברשויות השלטון. יש לציין כי העונש על עבירה של מעשים מגונים הוא שלוש שנות מאסר והיא מוגדרת כעבירת פשע.

 

בדברי ההסבר להצעתו כותב ח"כ זיו: "חברי כנסת לשעבר זכאים לתשלומים שונים מכוח חוק גמלאות לנושאי משרה ברשויות השלטון. בין תשלומים אלה ניתן למנות פנסיה תקציבית או צוברת, מענק הסתגלות, שירותי טלפון, עיתון, פרסומי הממשלה, וכן רכב ושירותי מזכירות לגבי יו"ר הכנסת לשעבר. תשלומים אלה משולמים אף אם חבר הכנסת לשעבר הורשע בעבירה פלילית חמורה, שנעברה בעת שהיה חבר כנסת, או שההליכים הפליליים לגביה נערכו בעת שכיהן בכנסת".

 

את הפרשה חשף "ידיעות אחרונות" בשבוע שעבר. על פי הפרסום, עוד לפני הבחירות התלוותה פעילה ממפלגת הגמלאים לביתו של זיו, שעבר שיפוץ. כשהגיעו לחדר השינה, הוא חיבק אותה בכוח מאחור, הרים את חולצתה, תפס את חזהּ והשליך אותה בכוח אל המיטה. היא ניסתה להתנגד, ובשלב מסוים הצליחה לחמוק מן הבית.

 

זיו, בן 69, מכהן כסגן יושבת ראש הכנסת וחבר בוועדת הכלכלה ובוועדת העלייה והקליטה. הוא אלמן, אב לשלושה ילדים ומתגורר ברמת גן. זיו שכר את שירותיו של עורך הדין ציון אמיר, אשר מייצג את הנשיא לשעבר, משה קצב, בפרשות עבירות המין. בשיחה שנערכה בשבוע שעבר עם ynet אמר זיו כי הוא מרגיש מצויין חרף הפרסומים. "מדובר בנקמנות פוליטית לשמה ואין לי ספק שהאמת תצא לאור",

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ זיו. הצעת חוק
צילום: אמנון מרנדה
מומלצים