שתף קטע נבחר

ר' התלוננה - ח"כ יצחק זיו ייחקר באזהרה

במשך חמש שעות גוללה הפעילה ממפלגת הגימלאים את סיפורה בפני חוקרי המשטרה. ראש אגף החקירות הורה על חקירה פלילית בפרשה, שנחשפה ב"ידיעות אחרונות". אחד העמיתים לסיעה בכנסת: "אל תעשו לו משפט שדה"

פרשת זיו - לטיפול המשטרה: בסוף-השבוע הגישה ר', הפעילה במפלגת הגימלאים, תלונה במשטרה, בשל מעשים מגונים שביצע בה לטענתה ח"כ יצחק זיו. כך מפרסם הבוקר (יום ב') "ידיעות אחרונות". את הפרשה כולה חשף העיתון בשבוע שעבר.

 

הבוקר הורה ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, לפתוח בחקירה פלילית בפרשה. המשימה הוטלה על צוות מטעם היחידה למאבק בפשיעה כלכלית, שם גם הגישה ר' את תלונתה. בראש הצוות שיחקור את הפרשה יעמוד ככל הנראה סגן-ניצב עו"ד אפרים ברכה, מי שגבה את עדותה הראשונית של ר'. ח"כ זיו עצמו יזומן בקרוב להיחקר בפרשה.

 

ר' הגישה כאמור את תלונתה בסוף-השבוע. כבר לאחר הפרסום בתקשורת היא שכרה את שירותיו של עו"ד אבי חימי, המתמחה בתחום הפלילי, וביום חמישי היא נועדה עימו במשך שעות ארוכות. בשעות הערב הגיעו השניים למשרדי היחידה המשטרתית למאבק בפשיעה הכלכלית, במטרה להגיש תלונה רשמית. ראש היחידה, תת-ניצב יואב סגלוביץ', עמד גם בראש צוות החקירה בפרשת משה קצב.

 

גורמים המקורבים לחקירה אמרו לכתב "ידיעות אחרונות", צביקה ברוט, כי

האשה מסרה עדות מפורטת במשך כחמש שעות - במהלכן אף פרצה בבכי מספר פעמים. היא תיארה את גרסתה לאירועים, וסיפרה כיצד הגיעה לפגישת עבודה בביתו של יצחק זיו זמן קצר לפני הבחירות. לדבריה, כשהגיעו לחדר השינה, הוא חיבק אותה מאחור, הרים את חולצתה ואת חזייתה - ואחז בחזהּ. לטענתה היא הביעה התנגדות, אך זיו השליכה בחוזקה על המיטה. בשלב זה הצליחה לחמוק החוצה ולעזוב את הדירה.

 

גרסת האשה נבדקה במכשיר פוליגרף מטעם העיתון, והיא נמצאה דוברת אמת. לטענתה, היא החליטה שלא להתלונן מחשש לפגיעה במעמדה. אולם יו"ר המפלגה, השר רפי איתן, המליץ על פנייה מיידית למשטרה. "אבן נגולה מעל ליבי לאחר שדיברתי, וראיתי שאנשים מגבים אותי ומעודדים אותי", אמרה ר' בסוף-השבוע. "אבל זה לא מספיק מבחינתי, עד שהוא ייתן את הדין על מעשיו".

 

ח"כ זיו ממשיך להכחיש את טענותיה, בהסבירו שמדובר ב"נקמנות פוליטית". הוא שכר את שירותיו של עו"ד ציון אמיר - מי שהגן גם על קצב. עמיתו לסיעה, ח"כ אלחנן גלזר, אמר היום ל-ynet: "למרות שעל פניו מדובר בחשד חמור לכאורה, זיו לא צריך להשעות את עצמו, מכיוון שאסור לעשות משפט שדה. יש לתת לו הזדמנות להוכיח את חפותו".  

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתלוננת ר'
צילום: שאול גולן
ייחקר באזהרה: ח"כ זיו
צילום: אמנון מרנדה
מומלצים