שתף קטע נבחר

"נעשו בפרקליטות טעויות על חשבון מזוז"

בעקבות עיכוב הסדר הטיעון עם משה קצב, מפנה בכיר בפרקליטות המדינה אצבע מאשימה כלפי כמה מעמיתיו. "הכל נעשה על חשבון היועץ. נעשו טעויות על ידי אלו שרוצים להתקדם ורואים עצמם מועמדים לתפקיד הפרקליט הבא", הוא אומר בשיחה עם ynet. "מזוז אדם חכם וצריך להעריך אותו על כך שהוא לוקח אחריות בסופו של דבר"

אנשי פרקליטות המדינה מרגישים שכל העולם נגדם. מרגע שנודע על הסדר הטיעון עם עורכי דינו של משה קצב הלכה וגברה נגדם הביקורת, בשבוע שעבר הם מצאו עצמם תחת "זובור" מצידה של נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש, ואתמול (ד') הם עברו באופן רשמי לצד המתגונן, כאשר הוחלט כי הסדר הטיעון מוקפא ל-21 ימים לפחות, עד שישיבו על כל ראשי הפרקים בעתירות שהוגשו לבג"ץ.

 

 

אמש נועד היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, עם בכירים בפרקליטות המדינה אשר מעדכנים אותו על הדיון שהתנהל היום בבג"ץ וההחלטה הדרמטית שהתקבלה בו.

 

"התחושה קשה מאוד, האווירה לא נוחה", אמר ל-ynet גורם בכיר בפרקליטות, שהתלונן על המצב החדש בו מצויים הוא ועמיתיו. "אנחנו צריכים להופיע בבתי משפט, אבל איך אנחנו אמורים להתייצב מול הציבור ולייצג את המדינה עכשיו?".

 

הגורם הבכיר הסביר כי התסבוכת אליה נקלעה פרקליטות המדינה נוכח הסדר הטיעון עם עורכי דינו של הנשיא לשעבר, היא תוצאה ברורה של טעויות אשר נעשו לאורך הדרך מצד כמה מחבריו - עוד מתחילת הטיפול בתיק.

 

"הייתה התנהלות קלוקלת של האנשים שטיפלו בתיק ושל כאלו המנסים לקדם את האג'נדה שלהם על חשבון היועץ המשפטי לממשלה", הוא אומר. "היועצים של מני (מזוז, היועץ המשפטי לממשלה) הם אלו שטעו פה.

 

"מני אדם חכם מאוד וצריך להעריך אותו על כך שהוא לוקח אחריות בסופו של דבר. יכול להיות שהוא זה שיצטרך בסופו של דבר לשלם את המחיר כי הוא זה שעומד בראש המערכת. יש אחרים בפרקליטות המדינה אשר לעומתו היו מתנערים ומאשימים את היועצים שלהם".

 

אחת הטעויות שנעשו בפרקליטות המדינה, לטענת הגורם, נעשתה בבחירת האנשים שטיפלו בהכנת כתב האישום המשמעותי כל כך הנוגע לנשיא לשעבר. "כבר מהתחלה קפצו על התיק הזה אנשים שרצו להוכיח את עצמם. נפל לידיהם תיק גדול ובדרך הם התנהלו בצורה קלוקת ועשו טעויות. יש אנשים שמנסים לקדם את עצמם לתפקיד פרקליט המדינה הבא ורואים את עצמם כמעומדים למשרה, והכל נעשה על חשבונו של מזוז".

 

עו"ד משה כהן, דובר משרד המשפטים, מסר בתגובה לדברים: "הציטוטים המיוחסים לגורם האנונימי אינם ברורים, אינם רציניים, וברור שאין הם באים מפיו של אדם שמכיר את התיק ואת תהליכי קבלת ההחלטות בו. מעבר לכך אין אנו מוצאים מקום לכבד התבטאות אנונימית מסוג זה בתגובה".

 

כזכור, שופטי בית המשפט העליון הורו אתמול לפרקליטות המדינה להשיב בתוך 21 יום על כל ראשי הפרקים בעתירות: מדוע לא יוגש כתב אישום נגד קצב בנוגע ל-א' מבית הנשיא; מדוע לא תבוטל עסקת הטיעון; מדוע לא תיחשב תקופת ההתיישנות, כך שתקופת כהונתו של קצב לא תבוא במניינה; מדוע לא יבוטל הסדר הטיעון עד לאחר קיום שימוע למתלוננות; לעותרים ניתנו עוד עשרה ימים נוספים לאחר מכן, להשיב על תשובות הפרקליטות. בנוסף, הורה בג"ץ לפרקליטות להעביר את טיוטת כתב האישום המקורית לעותרים - מהלך אותו סירבו עד כה לבצע.

 


פורסם לראשונה 25/07/2007 19:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. טעויות על חשבון היועץ
צילום: גיל יוחנן
קצב. עיכוב בביצוע הסדר הטיעון
צילום: איי פי
מומלצים