שתף קטע נבחר

בית-אל: הפעילים נובחים - וההרעלה עוברת

כדי "להיפטר" מהכלבים המשוטטים בבית-אל, הווטרינר הרשותי ד"ר אפרים קרן החליט לפזר ביישוב רעל קטלני. בעקבות פניית ynet אל משרד החקלאות נודע כי ההרעלה לא אושרה מלכתחילה, לאחר שהווטרניר לא נקט בכל האמצעים האחרים למניעת התופעה

בעלי-החיים ביישוב בית-אל יכולים לנשום לרווחה, לאחר שמבצע הרעלה שהיה אמור להתקיים היום בוטל ברגע האחרון. אמש (ש') דיווחו תושבים לעמותת "נוח" על הרעלה מתוכננת של כלבים וחתולים משוטטים ביישוב, באמצעות פיזור סטריכנין סמוך למקורות מים. "המידע פורסם בעלון שחולק בתיבות הדואר של התושבים", אומר פעיל העמותה מושיק כהן. "בעלון צוין שיש להשגיח על הכלבים והחתולים בבתים, מאחר והמועצה אינה אחראית על הרעלות של חיות ביתיות".

 

לדברי כהן, כשנודע לו שההרעלה אמורה להתקיים היום מהשעה 14:00, הוא פנה לגורמים במועצה ובמשרד החקלאות, אך ללא הועיל. במקביל, פעילי עמותת "גרגורים" שהצטרפו למחאה, שלחו מכתב בהולים ליו"ר המועצה משה רויזנבוים ולחברי כנסת במטרה למנוע את ההרעלה ביישוב."אם קיימת בעיה של כלבים

משוטטים, אפשר לפתור אותה באמצעות גידור הולם ולא בשימוש בסטריכנין", מתקוממת רוויטל וורסקין מ"גרגורים". "פיזור של רעל מסוכן כל-כך ליד נקודות מים היה עלול להרוג לא רק כלבים, אלא גם חיות נוספות שמגיעות להרוות את צימאונן".

 
בעקבות פניית ynet למשרד החקלאות בבקשה לבדוק את חוקיות ההרעלה, התברר כי ד"ר אפרים קרן, הווטרינר הרשותי של מועצת מטה בנימין שהיישוב בית-אל מצוי בתחום אחריותו, לא קיבל מלכתחילה אישור להשתמש ברעל. "על-מנת שמשרד החקלאות יאשר להרעיל כלבים משוטטים מתוך דאגה לבריאות הציבור, נציג המשרד בלשכה הווטרינרית המחוזית חייב להשתכנע כי ננקטו כל הצעדים האפשריים האחרים ללכידת הכלבים המשוטטים בדרכים אחרות העומדות לרשותו", נמסר מהמשרד. אולם ד"ר קרן לא שלח מכתב המפרט את פעולותיו קודם לבקשת האישור להרעלה. "במידה והיה מסביר ומשכנע כי נקט בפעולות מספקות, הוא היה מקבל אותו".
 

למרות פניות חוזרות ונשנות, ממועצת בית-אל עדיין לא התקבלה תגובה בנושא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
"יש פיתרונות אחרים". ארכיון
צילום: תומריקו
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים