שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רבני ההסדר נגד חברת החדשות
  איך דיווח רוני דניאל על תוצאות משפט שלא הסתיים, למה דווקא בשבת, ואיך משרתים ביחידת דובר צה"ל את האינטרסים של האלוף אלעזר שטרן? איגוד ישיבות ההסדר הגיש תלונה נגד הפרשן הצבאי של חדשות ערוץ 2, תביעת הדיבה גם היא כבר בדרך
  פחות משבוע לאחר שזכו לשלל גינויים, בעקבות גילויי הסרבנות של טירוני דוכיפת, עולים ראשי ישיבות ההסדר להתקפה. במכתב חריף שנשלח אתמול למנכ"ל הזמני של חברת החדשות של הערוץ השני, אבי וייס, ולנציב פניות הציבור ברשות השנייה, גיורא רוזן, קובל איגוד ישיבות ההסדר נגד הפרשן הצבאי רוני דניאל, שלטענתו פעל בניגוד לכללי האתיקה העיתונאיים בסיקור הפרשה. ל-ynet נודע כי בנוסף למכתב התלונה שוקלים הרבנים הגשת תביעת דיבה נגד הפרשן הבכיר.

   

  בין היתר מאשימים באיגוד את דניאל בדיווחים מגמתיים ולא מדויקים, באי-מתן זכות התגובה ואפילו בכך ששיתף את הצופים במידע על תוצאות משפט החיילים הסרבנים, שלוש שעות לפני שהסתיים.

   

  גם את יחידת דובר צה"ל תוקפים הרבנים, הטוענים כי מנעה מהתקשורת לציין שלא מדובר ביחידת הסדר הומוגנית אלא בפלוגה מעורבת. בישיבות ההסדר מזכירים כי יוזמת ראש אגף משאבי אנוש האלוף אלעזר שטרן לפירוק מחלקות ההסדר נועדה למנוע גילויי סרבנות, והפרסום שנאסר היה מפריך, לכאורה, את ההנחה.

   

  דווקא בשבת קודש

  יושב ראש איגוד ישיבות ההסדר, הרב דוד סתיו, סיפר ל-YNET על הקש ששבר את גב הגמל. לדבריו, העביר רוני דניאל דיווח בתכנית "אולפן שישי", בו העלה שאלות קשות ביחס לתפקודן של ישיבות ההסדר מבלי לבקש תגובה.

   

  "בין היתר הוא ציין שממשרד החינוך מקבלות הישיבות תקציב עבור 6,000 תלמידים, בעוד שבמשרד הביטחון רשומים רק 4,000", אמר הרב סתיו והוסיף: "הוא רמז שאנחנו עושים קומבינות, אבל אם הוא היה מבקש את תגובתנו פשוט היו מבינים שהתלמידים בשיעור א' ובשיעורים הגבוהים זכאים לתקציב ממשרד החינוך, למרות שהם לא נחשבים חיילים". לטענתו, העלתה חברת החדשות את האייטם דווקא ביום שישי בלילה. זאת, כדי שישודר בשעה בה הציבור הדתי אינו צופה בטלוויזיה ולא יכול להגיב.

   

  סתיו טוען עוד כי ביום בו סרבו החיילים מדוכיפת להצטרף לכוחות בחברון דיווח דניאל בשעה 20:05 על עונשם של "12 חיילי ההסדר", למרות שמשפטם הסתיים רק בשעה 23:00. "אני לא יכול לדעת האם וכיצד הוציא דובר צה"ל מידע כזה ועל מה הוא היה מבוסס", אמר הרב, אך האשים את דניאל במסירת נתונים שאינם מדויקים. "מדובר היה ב-10 חיילים בלבד", ביקש הרב סתיו לתקן, ומיד פירט: "2 מתוכם בכלל זוכו, והמורשעים היו חלקם חילוניים, חלקם דתיים שאינם בני ישיבות, חלקם מ"כים, ובסך הכל רק 2 הסדרניקים".

   

  על הטענות כלפי דובר צה"ל אמר יו"ר איגוד ישיבות ההסדר: "אני יודע שאחד העיתונים ציין שמדובר במחלקות מעורבות ולא במחלקת הסדר הומוגנית, אבל דובר צה"ל לא אישר להם לפרסם את זה".

   

  מחברת החדשות נמסר בתגובה כי טרם נתקבלה פניה מאיגוד ישיבות ההסדר, ולכן אין באפשרותה להגיב לידיעה.

   

  מדובר צה"ל נמסר: "הצבא מוציא את הודעותיו לתקשורת באופן מסודר. לא פורסמה הודעה בנוגע לעונש שהוטל על החיילים הסרבנים לפני שהסתיים משפטם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים