שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "החיילים הם אלה שנפגעים"
  אייל גולן, סינרגיה ואדיר מילר, שכן ישתתפו באירוע למען חיילי צה"ל, מגיבים לכך שהצבא החליט לבטל את השתתפותו של עברי לידר באותו המופע. "ההופעות שלנו בפני החיילים הן ההוכחה וההכרה שלנו לחשיבות פועלו של צה"ל וחייליו", אומר גולן

  יום לאחר שהצבא ביטל את השתתפתו של עברי לידר במופע של האגודה למען החייל עבור חיילי צה"ל, מגיעות התגובות של שאר המשתתפים באירוע. כאמור, ההופעה המתוכננת של לידר מול חיילי צה"ל הותנתה בשליחת מכתב ובו ההצהרה: "עברי אוהב את צה"ל ומכבד את ערכיו", ובנוסף הוא מתחייב להופיע בפני חיילים במהלך השנתיים הקרובות באופן שייחשב כימי מילואים. עברי סירב לחתום על המכתב והשתתפותו באירוע בוטלה.

   

  במופע שייערך מחר (א') בראשון לציון עתידים כן להשתתף להקת סינרגיה, הזמר אייל גולן

  והשחקן והקומקיאי אדיר מילר שינחה את הערב. ל-ynet נודע כי את מקומו של לידר יתפוס צביקה פיק. כעת, מגיבים האמנים האחרים לסערה בעקבות הביטול.

   

   "ההופעות בפני חיילי צה"ל הן ההופעות המרגשות ביותר והחשובות ביותר בלוח ההופעות של כל אמן בישראל", מספר אייל גולן ל-ynet, "אני יודע שכל הופעה שאני עושה בפני חיילים נובעת מהעובדה שהחיילים הם אלה שביקשו אותי, ואני גאה לשמח אותם בכל פעם מחדש.

   

  "צר לי שצה"ל מונע מהחיילים לראות אמנים אותם הם מעריצים במיוחד אם אמנים אלה רוצים, ואף מופיעים, למען ובפני החיילים בכל פעם שהם מתבקשים לעשות כך. אני מקווה שצה"ל ועברי לידר ימצאו את הדרך הנכונה לגשר בין שני הצדדים, כדי שלידר יופיע בפני החיילים.

   

  "ההופעות שלנו בפני החיילים הן ההוכחה וההכרה שלנו לחשיבות פועלו של צה"ל וחייליו, הרבה יותר מלחתום על מכתבי 'אני מעריץ, מעריך ומוקיר את פועלכם'".

   

  "אסור לערבב בין אמנות לפולטיקה"

  אדיר מילר, מנחה האירוע, מסר בתגובה: "עצוב לי מאוד שהוציאו את עברי לידר מהערב, זה ייפגע בחיילים. לידר הוא אחד האמנים הכי גדולים והמוערכים שיש לנו. יחד עם זאת אני חושב שבמדינת ישראל חשוב נורא לחזור קצת לימים של גאווה, לימים של צה"ל הוא הראי החברתי שלנו, ואני לא חושב שזה רע שעכשיו מובילים קו שיעודד אנשים להתגייס לצה"ל.

   

  "אני אמנם חושב שאסור לערבב בין אמנות לפולטיקה במקרה הזה. צריך לתת לאמנים לעשות את העבודה שלהם, ולצה"ל לעשות את העבודה שלו, אבל אני כן בעד לעודד אנשים להתגייס לצבא כי זה באמת מה שיחזיק ויחזק את המדינה שלנו.

   

  "כל השנים היו להקות צבאיות שזה המקום לבחורים צעירים ומוכשרים לתרום את שלוש השנים שלהם לצבא, ללכת ולהופיע מול חיילים בבסיסים, והמגמה המבורכת הזו צריכה להימשך. ככה אמנים גם יפתחו את כישרונם, גם יצאו מהצבא וימשיכו את האמנות שלהם, וככה גם הצבא מרוויח אמנות.

   

  "אני חושב שקצת נסחפו עם כל מה שקורה בזמן האחרון, אבל בתור אחד

  שעשה שלוש שנים וקצת, ומאוד אהב את השירות שלו, אני חושב שזה תורם לכל אחד ואחד לשרת את המדינה שלו, זה אף פעם לא מזיק. זה ערב שאמור להיות למען החיילים ובשביל החיילים, וחבל לי שיש עליו עכשיו איזשהו כתם. עברי יכול היה להרים שם את האירוע".

   

  ואתה לא רואה את עצמך מבטל את השתתפותך בעקבות הביטול של לידר?

   

  "אני לא חושב שאני צריך לפגוע בחיילים עוד יותר ממה שפגעו בהם, זה על חשבונם".

   

  ולהקת סינרגיה מסרה בתגובה: "לכבוד לנו לקחת חלק במופע ההצדעה לחיילי צה"ל העושים עבודתם נאמנה ומאפשרים לנו, האזרחים, ליהנות מחיי שיגרה במדינתנו המוטרפת. עברי לידר הוא אחד מהאמנים החשובים בתעשיית המוזיקה וצר לנו שלא מתאפשר לו להופיע, אנחנו מקווים שפיתרון לסוגיה יימצא בהקדם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גולן. ההופעות הכי חשובות
  צילום: איציק בירן
  מילר. כתם על המופע
  צילום: איציק בירן
  סינרגיה. צר לנו
  צילום: מרק רבינוביץ
  לאתר ההטבות
  מומלצים